Viktor Orban Haberleri

Viktor Orban haber, Viktor Orban son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Viktor Orban - 13.5.2019
Trump'tan İran'a Gözdağı
Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ı Beyaz Saray'da ağırlayan ABD Başkanı Trump, ABD-İran gerilimine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Viktor Orban - 8.5.2019
Macaristan'dan Romanya'ya Schengen Desteği
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Romanya'nın Avrupa Birliği'nin (AB) dış sınırlarını koruyabildiğini dolayısıyla Schengen bölgesinin bir parçası olmayı hak ettiğini bildirdi.
Viktor Orban - 7.5.2019
Trump, Macaristan Başbakanı Orban ile Görüşecek
ABD Başkanı Donald Trump'ın, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ı 13 Mayıs'ta Beyaz Saray'da ağırlayacağı bildirildi.
Viktor Orban - 6.5.2019
Macaristan Weber'e Desteğini Geri Çekti
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Macar hükümetinin Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde Avrupa Halk Partisinin (EPP) liste başı adayı Manfred Weber'e verdikleri desteği geri çektiklerini açıkladı.
Viktor Orban - 3.5.2019
Macaristan'dan Fransa'ya Schengen Bölgesi Tepkisi
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, mülteci kabul etmek istemeyen ülkelere yaptırım uygulanmasını isteyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a tepki gösterdi.
Viktor Orban - 3.5.2019
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Macaristan'da Türk Vatandaşlarıyla Buluştu
Bakan Çavuşoğlu, Macaristan ziyareti kapsamında Başbakan Viktor Orban, Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Istvan Jakab ve Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile görüştü.
Viktor Orban - 3.5.2019
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Macaristan'da
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Başbakan Viktor Orban tarafından kabul edildi.
Viktor Orban - 2.5.2019
Bakan Çavuşoğlu, Macaristan'a Resmi Bir Ziyaret Gerçekleştirecek
Dışişleri Bakanlığından ziyaret ile ilgili yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Macar mevkidaşı Peter Szijjarto ile yapacağı görüşmede, Türkiye-Macaristan ilişkilerinin tüm veçhelerinin ele alınması, güncel küresel ve bölgesel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulması öngörüldüğü belirtilerek, Çavuşoğlu'nun ziyaretinin, bu yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban başkanlıklarında Budapeşte'de düzenlenecek Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Dördüncü Toplantısı'na hazırlık mahiyetini de taşıyacağı ifade edildi.
Viktor Orban - 24.4.2019
Macaristan Başbakanı Orban Kazakistan'da
NUR Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile görüştü.
Viktor Orban - 23.4.2019
Macaristan'dan Juncker'e Tepki
Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'in, Macaristan Başbakanı Viktor Orban hakkında yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.
Viktor Orban - 12.4.2019
Hırvatistan'daki Zirve Çin-Ab İş Birliğini Güçlendirecek
Zirveye Li, Plenkovic ve Çipras'ın yanı sıra Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Karadağ Başbakanı Dusko Markovic, Çekya Başbakanı Andrej Babis, Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic, Estonya Başbakanı Juri Ratas, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Romanya Başbakanı Viorica Dancila, Slovakya Başbakanı Peter Pellegrini, Slovenya Başbakanı Marjan Sarec, Sırbistan Başbakanı Ana Brnabic, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ile Çekya Cumhurbaşkanı Milos Zeman da katıldı.
Viktor Orban - 10.4.2019
İngiliz Hükümet Danışmanı Irkçı Sözleri Nedeniyle Görevinden Oldu
"Macaristan'da bir George Soros imparatorluğu olduğunu" ileri süren Scruton, Macaristan Başbakanı Viktor Orban hakkındaki "Yahudi karşıtlığı" iddiasını da "saçma" bulduğunu ifade etti.
Viktor Orban - 9.4.2019
Orban'dan Avrupa'da Müslüman Nüfusun Arttığı İddiası
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Batı Avrupa'da Müslümanların sayısının arttığını ve İslam'ın Avrupa'da yeni alanlar elde ettiğini öne sürdü.
Viktor Orban - 8.4.2019
Prespa Anlaşması Fevkalade Bir Anlaşma"
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun Bütçeden Sorumlu Üyesi Günther Oettinger, Makedonya'nın adının Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olarak değiştirilmesi için imzalanan Prespa Anlaşması'nın Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın başarısı olduğunu belirttti.
Viktor Orban - 5.4.2019
Macaristan Başbakanı Orban'dan AB'ye Tepki
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, göç konusunda Avrupa Birliği (AB) bürokratlarının yerine AB üyesi ülkelerin kendi kararlarını alabilmesi gerektiğini söyledi.
Viktor Orban - 5.4.2019
Macar Hükümetinden Epp Üyeliği Açıklaması
9 ülkeden 13 EPP üyesi parti, Başbakan Viktor Orban'ın partisi Fidesz'in, Avrupa değerlerine uymadığını, "Hristiyan-demokrat" değerlerinden uzaklaştığını ve "Avrupa karşıtı kampanya yürüttüğünü" öne sürerek EPP'den atılmasını talep etmişti.
Viktor Orban - 20.3.2019
Macaristan Başbakanı Viktor Orban'dan Epp'ye Tepki
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, partisi Macar Yurttaş Birliğinin (Fidesz), Avrupa Parlamentosu'ndaki (AP) Avrupa Halk Partisi (EPP) üyeliğinin askıya alınmasına tepki gösterdi.
Viktor Orban - 20.3.2019
Fidesz'in Epp Üyeliği Askıya Alındı
EPP'nin Brüksel'deki toplantısına Fidesz lideri Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve parti delegeleri katıldı.
Viktor Orban - 20.3.2019
Macaristan ile Epp Arasındaki Kriz
Macaristan Devlet Bakanı Gergely Gulyas, iktidar partisi Macar Yurttaş Birliğinin (Fidesz), Avrupa Parlamentosu'ndaki (AP) Avrupa Halk Partisi (EPP) üyeliğinin askıya alınması halinde EPP'den hemen ayrılacağını açıkladı.
Viktor Orban - 14.3.2019
Macaristan Başbakanı Orban, "Faydalı Aptallar" Dediği Parti Başkanından Özür Diledi
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, "faydalı aptallar" dediği Belçikalı CD&V (Hristiyan Demokrat) Partisi Genel Başkanı Wouter Beke'den özür diledi.
Viktor Orban - 14.3.2019
Macaristan ile Epp Arasındaki Kriz Devam Ediyor
Belçika Flaman Hristiyan Demokrat Parti (CD&V) Başkanı Wouter Beke, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın özrünü kabul ettiğini ama iktidardaki partisi Macar Yurttaş Birliğinin (Fidesz) Avrupa Parlamentosundaki (AP) Avrupa Halk Partisinde (EPP) yeri olmadığını söyledi.
Viktor Orban - 14.3.2019
AP Başkanı Tajani'ye "Mussolini Övgüsü" Dolayısıyla Eleştiri
Avrupa Parlamentosunun (AP) İtalyan Başkanı Antonio Tajani, "Mussolini olumlu şeyler yaptı.
Viktor Orban - 12.3.2019
Macaristan ile Epp Arasındaki Kriz Çözülemedi
Weber, Fidesz ile EPP arasında son dönemde yaşanan krizi görüşmek için Budapeşte'de, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile görüştükten sonrası basın toplantısı düzenledi.
Viktor Orban - 8.3.2019
Macaristan ile Epp Arasındaki Kriz Devam Ediyor
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, iktidardaki partisi Macar Yurttaş Birliğinin (Fidesz), son dönemde kriz yaşadığı Avrupa Parlamentosu'ndaki (AP) Avrupa Halk Partisinden (EPP) ayrılabileceğini açıkladı.
Viktor Orban - 7.3.2019
Başbakan Orban'dan Avrupa'nın İslamlaştığı İddiası
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa Birliği'nin (AB) parçalanma ihtimalinin olduğunu çünkü Avrupa'nın bir kısmının İslamlaştığını diğer kısmının ise İslamlaşmak istemediğini savundu.
Viktor Orban - 6.3.2019
Macaristan ve Epp Arasındaki Kriz
Juncker ise Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ı Fransız aşırı sağcı siyasetçi Marine Le Pen'e benzetmiş, Fidesz'in EPP'de yeri olmadığını ve Weber'in bu konuyla ilgileneceğini düşündüğünü söylemişti.
Viktor Orban - 24.2.2019
Arap Liderlerinin Yarısının Katılmadığı Ab-Arap Birliği Zirvesi Başladı
AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İngiltere Başbakanı Theresa May, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban başta olmak üzere cumhurbaşkanı, başbakan ve dışişleri bakanı seviyesinde 18 AB ülkesi yetkilisi zirveye katılmak üzere Şarm el-Şeyh'e geldi.
Viktor Orban - 21.2.2019
Macaristan'dan İsveç'e Tepki
İsveç'in Budapeşte Büyükelçisi, İsveç Sosyal Hizmetler ve Spor Bakanı Annika Strandhall'ın Macar hükümetine yönelik açıklamalarından dolayı Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanlığına çağrıldı.
Viktor Orban - 20.2.2019
Avrupa Birliği ve Macaristan Arasında "Afiş Savaşları"
Avrupa Birliği ile arasında yıllardır devam eden ve öncelikle mülteciler konusunda alınacak ortak tavırla ilgili görüş ayrılıkları bulunan Macaristan yeni bir hamleye hazırlanıyor.
Viktor Orban - 20.2.2019
Macaristan ve AB Arasında "Kampanya" Krizi
Daul mesajında ayrıca Macaristan Başbakanı Viktor Orban'a hitaben, AB'deki tüm kararların Macar milletvekillerinin de yer aldığı AB Konseyi ve Avrupa Parlamentosunda (AP) alındığını hatırlattı.
Viktor Orban - 19.2.2019
Orban'dan İsrail-Polonya Gerginliğine Son Verilmesi Çağrısı
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, İsrail ile Polonya arasında Yahudi soykırımı üzerinden yaşanan gerginliğe son verilmesi çağrısı yaptı.
Viktor Orban - 15.2.2019
Macaristan'dan İsveçli Bakana Tepki
Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Macar hükümetini popülistlikle suçlayıp eleştiren İsveç Sosyal Hizmetler ve Spor Bakanı Annika Strandhall'a tepki gösterdi.
Viktor Orban - 11.2.2019
Pompeo'nun Orta Avrupa Turu Başladı
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Orta Avrupa turuna başladı.
Viktor Orban - 10.2.2019
Başbakan Orban'dan Göçmen Açıklaması
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, göçmen kabul eden ülkelerde Hristiyan-Müslüman dünyası meydana geldiğini ve söz konusu ülkelerde Hristiyanların oranının azaldığını iddia etti.
Viktor Orban - 8.2.2019
Pompeo, Avrupa Turuna Çıkıyor
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, 11-15 Şubat'ta Macaristan, Slovakya, Polonya, Belçika ve İzlanda'yı ziyaret edeceği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Viktor Orban Haberleri | Viktor Orban Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Viktor Orban haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Viktor Orban kimdir, hayatı ve biyografisi. ANALİZ - AB'de koltuk siyaseti: Dağılma mı, yeni başlangıç mı?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 21:35:24. #1.15#
title