Viktor Orban Haberleri

Viktor Orban haber, Viktor Orban son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Viktor Orban - 29.9.2019
Macaristan'dan İtalya'ya sınır koruma teklifi
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkesinin düzensiz göçle mücadele kapsamında İtalya'nın bazı sınır bölgelerinin korumasını üstlenebileceğini söyledi.
Viktor Orban - 27.9.2019
Conte'ye düzensiz göçmen tepkisi
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Macar hükümetinin göçmen politikasını eleştiren İtalya Başbakanı Giuseppe Conte'ye tepki gösterdi.
Viktor Orban - 25.9.2019
AB Komisyonu Başkanı Juncker'den Macaristan'a tepki
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Macaristan'ın göçmen karşıtı tutumunu eleştirerek, "(Macaristan Başbakanı) Viktor Orban'ın, tıpkı zamanında Macarlar gibi zülme uğrayan Müslümanlara Avrupa'da yer olmadığına yönelik açıklamalarını kabul edemiyorum.
Viktor Orban - 19.9.2019
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Macaristan'da
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Başbakan Viktor Orban tarafından kabul edildi.
Viktor Orban - 19.9.2019
Dha dış –çavuşoğlu, macaristan başbakanı'nın bakanları kabulüne katıldı
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, aralarında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da bulunduğu Türk Konseyi Üye Ülkeleri Bakanları ile görüştü.
Viktor Orban - 18.9.2019
Bakan Çavuşoğlu Macaristan'da
Bakan Çavuşoğlu'nun Macaristan ziyareti kapsamında Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile görüşmesi bekleniyor.
Viktor Orban - 18.9.2019
Türk Keneşi Macaristan'da ofis açıyor
Ayrıca, ziyaret kapsamında Bakan Çavuşoğlu ve diğer bakanlar Macaristan Başbakanı Viktor Orban tarafından kabul edilecek.
Viktor Orban - 16.9.2019
Türk Konseyi tarihi bir dönüm noktasında
- Macaristan ve Türkmenistan Geçtiğimiz yıl Avrupa Birliği üyesi Macaristan'ın Konsey'e gözlemci üye olarak katılımı sağlanmıştı. Macaristan Başbakanı Viktor Orban 2018'de Kırgızistan'da düzenlenen 6.
Viktor Orban - 12.9.2019
Vişegrad ülkelerinden Batı Balkan ülkelerine AB üyeliği desteği
Çekya'nın başkenti Prag'ta düzenlenen V4 ve Batı Balkan Bölgesi ülkeleri zirvesi sonrası Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Çekya Başbakanı Andrej Babis, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Slovakya Başbakanı Peter Pellegrini ortak bildiri yayınladı.
Viktor Orban - 3.9.2019
Erdoğan-Babis ortak basın toplantısı
Çekya Başbakanı Andrej Babis, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'ye ilişkin çözüm önerisini çok iyi bulduğunu belirterek, "Burada Türkiye bize para gönderilsin değil, bir bölge oluşturulsun, okullar, evler, yatırım yapılsın diyor.
Viktor Orban - 29.8.2019
Orban'dan Salvini'ye "göç" teşekkürü
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı aynı zamanda aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini'ye, düzensiz göçü önleme konusunda gösterdiği çabalar için teşekkür etti.
Viktor Orban - 19.8.2019
Batı Balkan ülkelerinin AB üyelik perspektifi
Merkel, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile 30 yıl önce düzenlenen "Pan-Avrupa Pikniği" etkinliğinin yıl dönümü vesilesiyle Macaristan'ın Sopron kentindeki Protestan Kilisesi'nde düzenlenen törene katıldı.
Viktor Orban - 6.8.2019
Coca Cola'dan 'Sziget Festivali'ne özel eş cinsel çiftli kampanya
Bu seneki teması 'Aşk Devrimi' (Love Revolution) olan festivale yarım milyondan fazla kişinin katılması bekleniyor. Coca Cola reklamında "Sıfır şeker, sıfır önyargı" sloganı kullanılıyor. Gülümseyen eş cinsel bir çiftin yer aldığı reklam panoları, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın eş cinsel karşıtı partisi milliyetçi Fidesz'den tepki aldı.
Viktor Orban - 1.8.2019
Başbakan Orban'dan "von der Leyen" açıklaması
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun yeni başkanı Ursula von der Leyen'in Orta Avrupa ülkelerinin hassasiyetini anladığını söyledi.
Viktor Orban - 12.7.2019
Avusturya'da Soros'un üniversitesinin akreditasyonu kabul edildi
Macaristan Ulusal Meclisinde, 4 Nisan 2017'de kabul edilen kanuna göre, yabancı üniversitelerin ülkede faaliyet gösterebilmesi için söz konusu üniversitenin bağlı olduğu ülke ile Macaristan hükümeti arasında anlaşma imzalanması gerekiyor. CEU, hükümetin şartlarını yerine getirmesine rağmen Macar tarafı üniversiteyle anlaşmaya yanaşmamış, bu durum da Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın, Soros tarafından finanse edilen üniversiteyi kapatmak istediği yorumlarına yol açmıştı.
Viktor Orban - 11.7.2019
ANALİZ - AB'de koltuk siyaseti: Dağılma mı, yeni başlangıç mı?
Geçtiğimiz 23-26 Mayıs tarihleri arasında yapılan Avrupa Parlamentosu seçimlerinde, bazı sonuçlar bir kenara bırakılırsa, esas itibarıyla seçimlerden önce beklenen tahminlere yakın sonuçlar elde edildi.
Viktor Orban - 3.7.2019
AB'de başkanlık pozisyonları için uzlaşmaya varılması
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa Birliği (AB) liderlerinin başkanlık pozisyonlarında anlaşmaya varmasının, Polonya, Macaristan, Slovakya ve Çekya'nın oluşturduğu Vişegrad Grubu ülkeleri için başarı olduğunu söyledi.
Viktor Orban - 28.6.2019
Türkiye dostu tarihçi Prof. Dr. Norman Stone için Budapeşte'de tören
Budapeşte'deki Deak Meydanı Evanjelik Kilisesi'nde düzenlenen törene Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçisi Ahmet Akif Oktay'ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.
Viktor Orban - 18.6.2019
Muhammed Mursi, AB'nin "turnusol kağıdı" da oldu
Darbeci Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile AB Konseyi Başkanı Donald Tusk'un beraber başkanlık ettiği zirvenin katılımcıları arasında AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı Theresa May, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban yer aldı.
Viktor Orban - 13.6.2019
AB Komisyonu Başkanlığı seçimlerine doğru
Macaristan Başbakanlık Basın Ofisi Müdürü Bertalan Havasi, Macar Haber Ajansına (MTI) yaptığı açıklamada, Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Çekya Başbakanı Andrej Babis ve Slovakya Başbakanı Peter Pellegrini'nin Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de bir araya geldiğini belirtti.
Viktor Orban - 8.6.2019
"Müslümanları bizden uzak tutmalıyız ya da ölmeliler"
Myanmar lideri Aung San Suu Çii ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın Güneydoğu Asya ve Avrupa'daki Müslümanlar ile ilgili yaptığı açıklama uluslararası basında tepkiyle karşılandı.
Viktor Orban - 28.5.2019
ANALİZ - Avrupa Birliği nereye?
- AB karşıtlığı ve popülist söylemler AB'yi destekleyen ana-akım grupların karşısında ise başını mülteci karşıtlığıyla bilinen İtalyan Lega Nord Partisi'nden Matteo Salvini'nin çektiği, Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde kurulmaya çalışılan bir aşırı sağ eğilimli cephenin olduğu görülüyor. Bu cephedeki tüm partilerin tek bir düzlemde buluşabildiklerini söylemek henüz zor olsa da, Fransa'da ilk sırayı alan Marine Le Pen'in partisi Ulusal Birlik (RN), Macaristan'da ilk sırayı alan Viktor Orban'ın partisi Fidesz ile Almanya'da özellikle iklim değişikliğine karşı tutumu nedeniyle eleştirilen ve beklediği başarıyı sağlayamayan Jörg Meuthen'in partisi Almanya İçin Alternatif'in (AfD) ileriki dönemde bu cephe içinde yer almaları bekleniyor.
Viktor Orban - 27.5.2019
İKV / Zeytinoğlu: AP seçimleri sonrası Türkiye'ye yeni ödevler düşüyor
"Bu anlamda Birliği yeni bir çehreye kavuşturmayı vadeden ve AB statükosuyla ciddi bir mücadele içine giren Macaristan Başbakanı Viktor Orban, yeni dönem Avrupa'sında etkili figürlerden biri olacak gibi görünüyor.
Viktor Orban - 22.5.2019
360 Milyon Seçmen AP İçin Oy Kullanacak
Göçmen karşıtları ile göçmen hakları savunucularının hesaplaşması Göçmen karşıtı politikalarla AB kurumlarının da tepkisini çeken Macaristan'da koalisyon ortakları Başbakan Viktor Orban'ın partisi Fidesz ile Hristiyan Demokrat Halkçı Parti'nin (KDNP) 21 sandalyeden 12'sini elinde tuttuğu AP'de bu seçimlerde sandalye sayısını arttırmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Viktor Orban - 16.5.2019
Türkiye-Macaristan İlişkileri Adeta Altın Çağını Yaşıyor"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Macaristan'a geçen yıl yaptığı ziyaretin son derece başarılı ve verimli geçtiğini belirten Varank, Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin 4. Toplantısı'nın bu yılın sonbahar aylarında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Sayın Viktor Orban'ın başkanlığında Budapeşte'de yapılacağını hatırlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Viktor Orban Haberleri | Viktor Orban Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Viktor Orban haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Viktor Orban kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'ı kabul etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 03:40:57. #1.14#
title