Viktor Orban Haberleri

Viktor Orban haber, Viktor Orban son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Viktor Orban - 07.08.2020
Macaristan Başbakanı Orban'dan sığınmacı açıklaması Açıklaması
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkeye yasa dışı şekilde girmek isteyen sığınmacıların biyolojik ve sağlık tehdidi anlamına geldiğini iddia etti.
Viktor Orban - 25.07.2020
Macaristan'da "özgür basın" protestosu
Andras Fekete Györ, gösteride yaptığı konuşmada, Başbakan Viktor Orban'ın müdahelesi sonucu index.
Viktor Orban - 22.07.2020
AB Zirvesi'nde zengin kuzey, fakir güneye karşı
İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük kriz Zirvede karar verilmesi gereken bir diğer konu ise önümüzdeki dönemin bütçesinin onaylanması. AB, tarihinde ilk defa bütçenin kullanımıyla temel hak ve ödevler konusunu eşleştirerek, hukukun üstünlüğü konusunda AB ölçütleri dışına çıktığını düşündüğü ülkelerin bütçeden pay almasını kısıtlamaya çalışıyor. Bu noktada hedefte olan Macaristan ve Polonya ise bu durumdan son derece hoşnutsuzlar. Hatta AB'nin şu an yaşadığı karışıklıktan Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi sorumlu tutan Macaristan Başbakanı Viktor Orban yaptığı açıklamada gerekirse hem paketi hem de bütçeyi veto etme tehdidinde bulunarak bu hoşnutsuzluğu daha da somutlaştırmış oldu.
Viktor Orban - 19.07.2020
Macaristan Başbakanı Orban'dan Hollanda Başbakanı Rutte'ye tepki
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Hollanda Başbakanı Mark Rutte'nin, Avrupa Birliği (AB) kaynaklarının dağıtımında ve kullanımında bir kontrol mekanizması kurulması teklifine tepki gösterdi.
Viktor Orban - 08.07.2020
Macaristan Başbakanı Orban'dan Batı Avrupa'ya "dayatma yapma" uyarısı
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Batı ve Orta Avrupa ülkeleri arasında çeşitli konularda farklılıklar olduğunu ancak Batı Avrupa ülkelerinin fikirlerini Orta Avrupa ülkelerine zorla kabul ettirmeye çalışmaması gerektiğini söyledi.
Viktor Orban - 02.07.2020
Son dakika haberi | Macaristan AB'nin 14 ülkeye seyahat kısıtlamalarının kaldırılması çağrısını reddetti
Bir son dakika haberine göre Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkesinin, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Avrupa Birliği (AB) Konseyinin üçüncü ülkelerden Schengen bölgesine gelenler için uygulanan seyahat kısıtlamalarında değişiklik yapılması yönündeki tavsiye kararına uymayacağını açıkladı.
Viktor Orban - 30.05.2020
İş dünyası Macaristan'ın Kovid-19 mücadelesine destek verdi
Polat, şunları kaydetti: "Macaristan ile Türkiye arasında dostane ilişkiler, tarihten gelen bağlar ve kültürel yakınlık, gelişen ekonomik ve ticari ilişkiler, ayrıca uluslararası girişimlerimizde Macaristan'ın ülkemize verdiği destek çerçevesinde olumlu olarak ilerlemektedir. 2013 yılından bu yana stratejik iş birliği anlaşması içinde hareket eden iki ülke çok sayıda ekonomik ve siyasi ortaklığa imza atmıştır. Karşılıklı ticaretimiz 6 yıl öncesine kıyasla her yıl artmaya devam etmektedir. İş dünyası olarak öncelikli arzumuz 2019 yılında 2,8 milyar dolar olarak gerçekleşen ticaret hacmini kısa zamanda iki katına, ülke hedefimiz olan 6 milyar dolar seviyesine çıkarmaktır. Bunun için çalışmaya devam ederken, ikili ilişkilerin sadece ticari alanda değil, sosyal ve kültürel girişimlerle diğer alanlarda da gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz." DEİK Türkiye-Macaristan İş Konseyi tarafından temin edilen tıbbi yardımların, 3 tır olarak kara yolu ile sevk edilmek üzere İstanbul'dan yola çıktığını belirten Polat, "Yardımların gelecek hafta Macaristan'a ulaşması bekleniyor. Macaristan'a, Kovid-19 salgınıyla mücadelesinde Türk Konseyi üyesi ülkelerden ve Çin'den de yardım gitmişti. Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkesinin AB üyesi olmasına rağmen birlikten ve Batı'dan yardım alamadığını belirterek, Türk Konseyi ülkelerinden özellikle Türkiye, Özbekistan ve Azerbaycan'a minnettarlığını dile getirmiş ve 'Gerçek dostlarınızın kim olduğunu zor zamanlar yaşadığınızda öğreniyorsunuz' ifadelerini kullanmıştı.
Viktor Orban - 19.05.2020
Macaristan, Avrupa Adalet Divanının sığınmacı kararına uymayacak
Macaristan Başbakanı Başdanışmanı György Bakondi, hükümetin, Avrupa Birliği'nin (AB) en yüksek mahkemesi Avrupa Adalet Divanının geçen hafta sığınmacılar hakkında verdiği kararı kabul etmeyeceğini söyledi.
Viktor Orban - 15.05.2020
SETA'dan "Türkiye-Macaristan İlişkileri" raporu Açıklaması
Macaristan'ın özellikle NATO ve Avrupa Birliği (AB) üyeliği ile Batı kurumları çerçevesinde Türkiye ile 2000'lerden itibaren geliştirdiği ilişkilerin ortak tarih ve karşılıklı saygıdan beslenen ve aynı zamanda ortak çıkarları hedefleyerek rasyonel zeminde süregelen bir çerçeveye dayandığı belirtilen raporda, "Türkiye ve Macaristan ikili ilişkilerinin farklı bir noktaya gelerek stratejik bir mahiyet kazandığı görülmektedir. Bu noktada ilişkilerin ivme kazanmasındaki en önemli etkenlerden biri kökleri Gyurcsany hükümetinin 'Küresel Açılım' konseptine dayanan ve Viktor Orban'ın 2010'da hükümeti devralmasıyla mevcut politikayı geliştirerek 'Doğu'ya Açılım' halini verdiği ekonomi temelli dış politika açılımıdır.
Viktor Orban - 08.05.2020
Macaristan Başbakanı Orban: "Avrupa Birleşik Devletleri istemiyoruz"
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa'da bazı güçlerin ulus devletler yerine "Avrupa Birleşik Devletleri" kurmak istediğini ancak kendilerinin bunun bir parçası olmak istemediğini söyledi.
Viktor Orban - 06.05.2020
Trump'tan Macaristan ve Vietnam başbakanlarıyla Kovid-19 görüşmesi
ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Vietnam Başbakanı Nguyen Xuan Phuc ile telefon görüşmesi yaptı.
Viktor Orban - 22.04.2020
Bildiğimiz dünyanın sonu: Kovid-19 ve küresel siyaset
Bir başka mesele, popülistler için böyle zamanların doğurduğu alanlar. Şehirlerin bomboş ve ıssız görüntülerini servis ediyor ajanslar; fakat kamusal alanda sessizliğin bir anlamı vardır, klasik siyaset felsefesinde bu, despotizm tehlikesi ile ilişkilendirilir. Montesquieu, "düşman duvarları tırmanırken şehirlerdeki ölümcül sessizlik" hakkında yazmıştı. Nitekim Macaristan'da Başbakan Viktor Orban, ilan edilen OHAL durumunda pratikte ucu bucağı açık bir yetkiyle donattı kendisini.
Viktor Orban - 10.04.2020
Türk Konseyi liderlerinden Kovid-19'a karşı "dayanışma" mesajı
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in girişimiyle düzenlenen "Kovid-19 salgınıyla mücadelede iş birliği ve dayanışma" temalı zirveye Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbankulu Berdimuhammedov ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban katıldı.
Viktor Orban - 10.04.2020
Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Olağanüstü Zirvesi Bildirisinden Açıklaması
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in öncülük ve başkanlık ettiği zirveye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbankulu Berdimuhammedov ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Türk Konseyi Genel Sekreteri Sayın Bağdat Amreyev katıldı.
Viktor Orban - 10.04.2020
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'tan Türk Konseyi liderlerine övgü Açıklaması
Kovid-19 konusunda yaptıkları kapsamlı hazırlık ve müdahale planları, kendi aralarında tıbbi malzeme ve finansal destek sağlayarak dayanışma göstermelerinden dolayı Türk Konseyi liderlerine teşekkür ettiğini vurgulayan Ghebreyesus, şunları kaydetti: "Kovid-19'un küresel çapta yayılmaya başlamasından bu yana, Türk Konseyi liderleri, hastane imkanlarının paylaşılması, insani yardım, test kitlerinin tedarik edilmesi, klinik tecrübelerinin paylaşılması ve tıbbi destek de dahil yakın iş birliği yapıyor. Türk Konseyi liderlerinin birlik çağrısı ve bu krizin insanlığı bir araya getirmesi gerektiğini tasdik etmeleri beni tümüyle cesaretlendiriyor. DSÖ, güçlü desteğinize minnettardır. Bu ortak tehdidin birlikte üstesinden gelmeyi umuyoruz." Türk Konseyi Zirvesi'ne katılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, toplantının düzenlenmesine öncülük eden Türk Konseyinin dönem başkanı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e şükranlarını sunmuş, bu vesileyle Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve şahsında Macar halkının Paskalya Yortusu'nu tebrik etmişti.
Viktor Orban - 10.04.2020
Türk Konseyi "Kovid-19 Salgınıyla Mücadelede İşbirliği ve Dayanışma" video konferansı (1)
Zirvede yaptığı konuşmada bu toplantının düzenlenmesine öncülük eden Türk Konseyi'nin dönem başkanı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e şükranlarını sunan Erdoğan, bu vesileyle Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve şahsında Macar halkının Paskalya Yortusunu tebrik etti.
Viktor Orban - 09.04.2020
Türk Konseyi liderleri, Kovid-19 gündemli video konferansla bir araya gelecek
Zirveye Aliyev'in yanı sıra Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbankulu Berdimuhammedov ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban katılacak.
Viktor Orban - 02.04.2020
AB'ye üye 13 ülke, koronavirüs kapsamındaki acil önlemlerin hukukun üstünlüğünü ihlal...
Macaristan Parlamentosu, Kovid-19 nedeniyle Acil Durum Yasası'nı onaylamıştı. Yasa, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'a, meclisin denetimine tabi olmadan, ülkeyi kararnamelerle süresiz yönetme yetkisi veriyor.
Viktor Orban - 02.04.2020
AB'nin 14 ülkesinden ortak korona açıklaması
Macaristan Parlamentosu, Pazartesi günü Acil Durum Yasası'nı onaylamıştı. Yasa, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'a parlamentonun denetimine tabi olmadan süresiz olarak kararnamelerle ülkeyi yönetme yetkisi veriyor.
Viktor Orban - 27.03.2020
Kovid-19 salgını Avrupa'yı etkilemeye devam ediyor
Dünya geneline yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayıları her geçen gün artarken, salgın Avrupa ülkelerini de olumsuz etkilemeye devam ediyor.
Viktor Orban - 27.03.2020
Macaristan: Kovid-19 salgınında AB'den değil Türk Konseyi ve Çin'den yardım geldi
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Macaristan'a, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi-Türk Konseyi) ülkelerinden ve Çin'den yardım geldiğini söyledi.
Viktor Orban - 27.03.2020
Macaristan'da ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildi
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, korona virüs salgını nedeniyle ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması getirildiğini açıkladı.
Viktor Orban - 24.03.2020
Avrupa'nın Kovid-19 ile mücadelesi sürüyor
Başbakan Viktor Orban, yaptığı açıklamada, Kovid-19 ile mücadele kapsamında, Çin'den 3 milyondan fazla maske, 100 bin test kiti, 86 solunum cihazı getirildiğini söyledi.
Viktor Orban - 16.03.2020
Macaristan, Kovid-19 nedeniyle sadece vatandaşlarının ülkeye girişine izin verecek
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Ulusal Mecliste yaptığı konuşmada, Kovid-19 tehdidine karşı alınacak önlemler hakkında bilgi verdi.
Viktor Orban - 14.03.2020
Macaristan'da Kovid-19 nedeniyle okullar tatil edildi
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, öğrencilerin pazartesi gününden itibaren okula gitmeyeceğini ama okul müdürleri ve öğretmenlerin mesaiye devam edeceğini ifade etti.
Viktor Orban - 04.03.2020
Macaristan'da ilk Kovid-19 vakası
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Facebook'tan yaptığı açıklamada, ülkede 2 kişide yapılan testlerin pozitif çıktığını bildirdi.
Viktor Orban - 28.02.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban ile görüştü
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile telefonda görüştü.
Viktor Orban - 28.02.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban ile görüştü
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile telefonda görüştü.
Viktor Orban - 28.02.2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir telefon görüşmesi...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Viktor Orban - 28.02.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban ile telefonda görüştü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile telefonda görüştü.
Viktor Orban - 28.02.2020
FLAŞ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Viktor Orban - 28.02.2020
FLAŞ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Viktor Orban - 28.02.2020
Vişegrad grubu ülkeleri martta Türkiye'yle göç zirvesi düzenleyecek
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, "Mart sonunda Avrupa Birliği (AB) Zirvesi düzenlenecek ve göç konusu ele alınacak.
Viktor Orban - 19.02.2020
Macaristan Başbakanı Orban'dan Avrupa Halk Partisine tepki
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, partisi Macar Yurttaş Birliğinin (Fidesz) uzun süredir kriz yaşadığı Avrupa Parlamentosundaki (AP) Hristiyan Demokratların çatı oluşumu Avrupa Halk Partisini (EPP) kuruluş ilkelerine aykırı politika izlediği gerekçesiyle eleştirdi.
Viktor Orban - 17.02.2020
Brezilya dış politikası Trump'a odaklı
Özellikle eski Devlet Başkanı Lula da Silva döneminde güney eksenli, aktif ve özerklik arayışına sahip bir dış politika yürüten Brezilya, şu anki sağcı Jair Bolsonaro yönetiminde yüzünü kuzeye dönme çabasında.
Viktor Orban - 10.02.2020
Macaristan Başbakanı Orban, Sırbistan'ın AB'ye üyelik müzakerelerinin hızlandırılmasını istedi
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Sırbistan'ın Avrupa Birliğine (AB) üyelik müzakerelerinin hızlandırılmasını istedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Viktor Orban Haberleri | Viktor Orban Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Viktor Orban haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Viktor Orban kimdir, hayatı ve biyografisi. Türk-Macar Yapay Zeka ve Yüksek Teknoloji Konferansı düzenlenecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.3.2021 07:57:47. #1.16#
title