Viktor Orban Haberleri

Viktor Orban haber, Viktor Orban son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Viktor Orban - 10.04.2020
Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Olağanüstü Zirvesi Bildirisinden Açıklaması
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in öncülük ve başkanlık ettiği zirveye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbankulu Berdimuhammedov ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Türk Konseyi Genel Sekreteri Sayın Bağdat Amreyev katıldı.
Viktor Orban - 10.04.2020
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'tan Türk Konseyi liderlerine övgü Açıklaması
Kovid-19 konusunda yaptıkları kapsamlı hazırlık ve müdahale planları, kendi aralarında tıbbi malzeme ve finansal destek sağlayarak dayanışma göstermelerinden dolayı Türk Konseyi liderlerine teşekkür ettiğini vurgulayan Ghebreyesus, şunları kaydetti: "Kovid-19'un küresel çapta yayılmaya başlamasından bu yana, Türk Konseyi liderleri, hastane imkanlarının paylaşılması, insani yardım, test kitlerinin tedarik edilmesi, klinik tecrübelerinin paylaşılması ve tıbbi destek de dahil yakın iş birliği yapıyor. Türk Konseyi liderlerinin birlik çağrısı ve bu krizin insanlığı bir araya getirmesi gerektiğini tasdik etmeleri beni tümüyle cesaretlendiriyor. DSÖ, güçlü desteğinize minnettardır. Bu ortak tehdidin birlikte üstesinden gelmeyi umuyoruz." Türk Konseyi Zirvesi'ne katılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, toplantının düzenlenmesine öncülük eden Türk Konseyinin dönem başkanı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e şükranlarını sunmuş, bu vesileyle Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve şahsında Macar halkının Paskalya Yortusu'nu tebrik etmişti.
Viktor Orban - 10.04.2020
Türk Konseyi "Kovid-19 Salgınıyla Mücadelede İşbirliği ve Dayanışma" video konferansı (1)
Zirvede yaptığı konuşmada bu toplantının düzenlenmesine öncülük eden Türk Konseyi'nin dönem başkanı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e şükranlarını sunan Erdoğan, bu vesileyle Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve şahsında Macar halkının Paskalya Yortusunu tebrik etti.
Viktor Orban - 09.04.2020
Türk Konseyi liderleri, Kovid-19 gündemli video konferansla bir araya gelecek
Zirveye Aliyev'in yanı sıra Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbankulu Berdimuhammedov ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban katılacak.
Viktor Orban - 02.04.2020
AB'ye üye 13 ülke, koronavirüs kapsamındaki acil önlemlerin hukukun üstünlüğünü ihlal...
Macaristan Parlamentosu, Kovid-19 nedeniyle Acil Durum Yasası'nı onaylamıştı. Yasa, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'a, meclisin denetimine tabi olmadan, ülkeyi kararnamelerle süresiz yönetme yetkisi veriyor.
Viktor Orban - 02.04.2020
AB'nin 14 ülkesinden ortak korona açıklaması
Macaristan Parlamentosu, Pazartesi günü Acil Durum Yasası'nı onaylamıştı. Yasa, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'a parlamentonun denetimine tabi olmadan süresiz olarak kararnamelerle ülkeyi yönetme yetkisi veriyor.
Viktor Orban - 27.03.2020
Kovid-19 salgını Avrupa'yı etkilemeye devam ediyor
Dünya geneline yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayıları her geçen gün artarken, salgın Avrupa ülkelerini de olumsuz etkilemeye devam ediyor.
Viktor Orban - 27.03.2020
Macaristan: Kovid-19 salgınında AB'den değil Türk Konseyi ve Çin'den yardım geldi
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Macaristan'a, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi-Türk Konseyi) ülkelerinden ve Çin'den yardım geldiğini söyledi.
Viktor Orban - 27.03.2020
Macaristan'da ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildi
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, korona virüs salgını nedeniyle ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması getirildiğini açıkladı.
Viktor Orban - 24.03.2020
Avrupa'nın Kovid-19 ile mücadelesi sürüyor
Başbakan Viktor Orban, yaptığı açıklamada, Kovid-19 ile mücadele kapsamında, Çin'den 3 milyondan fazla maske, 100 bin test kiti, 86 solunum cihazı getirildiğini söyledi.
Viktor Orban - 16.03.2020
Macaristan, Kovid-19 nedeniyle sadece vatandaşlarının ülkeye girişine izin verecek
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Ulusal Mecliste yaptığı konuşmada, Kovid-19 tehdidine karşı alınacak önlemler hakkında bilgi verdi.
Viktor Orban - 14.03.2020
Macaristan'da Kovid-19 nedeniyle okullar tatil edildi
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, öğrencilerin pazartesi gününden itibaren okula gitmeyeceğini ama okul müdürleri ve öğretmenlerin mesaiye devam edeceğini ifade etti.
Viktor Orban - 04.03.2020
Macaristan'da ilk Kovid-19 vakası
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Facebook'tan yaptığı açıklamada, ülkede 2 kişide yapılan testlerin pozitif çıktığını bildirdi.
Viktor Orban - 28.02.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban ile görüştü
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile telefonda görüştü.
Viktor Orban - 28.02.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban ile görüştü
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile telefonda görüştü.
Viktor Orban - 28.02.2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir telefon görüşmesi...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Viktor Orban - 28.02.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban ile telefonda görüştü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile telefonda görüştü.
Viktor Orban - 28.02.2020
FLAŞ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Viktor Orban - 28.02.2020
FLAŞ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Viktor Orban - 28.02.2020
Vişegrad grubu ülkeleri martta Türkiye'yle göç zirvesi düzenleyecek
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, "Mart sonunda Avrupa Birliği (AB) Zirvesi düzenlenecek ve göç konusu ele alınacak.
Viktor Orban - 19.02.2020
Macaristan Başbakanı Orban'dan Avrupa Halk Partisine tepki
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, partisi Macar Yurttaş Birliğinin (Fidesz) uzun süredir kriz yaşadığı Avrupa Parlamentosundaki (AP) Hristiyan Demokratların çatı oluşumu Avrupa Halk Partisini (EPP) kuruluş ilkelerine aykırı politika izlediği gerekçesiyle eleştirdi.
Viktor Orban - 17.02.2020
Brezilya dış politikası Trump'a odaklı
Özellikle eski Devlet Başkanı Lula da Silva döneminde güney eksenli, aktif ve özerklik arayışına sahip bir dış politika yürüten Brezilya, şu anki sağcı Jair Bolsonaro yönetiminde yüzünü kuzeye dönme çabasında.
Viktor Orban - 10.02.2020
Macaristan Başbakanı Orban, Sırbistan'ın AB'ye üyelik müzakerelerinin hızlandırılmasını istedi
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Sırbistan'ın Avrupa Birliğine (AB) üyelik müzakerelerinin hızlandırılmasını istedi.
Viktor Orban - 04.02.2020
Macaristan iktidar partisi Fidesz'in EPP üyeliği süresiz olarak askıda kalacak
Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın, İtalya'da aşırı sağcıların toplantısına katılma kararı ile ilgili ise Tusk, "EPP'nin, Viktor Orban'ın salı günkü Roma ziyareti ile ilgili herhangi bir problemi yok ama Macar Başbakanının EPP'nin toplandığı gün aşırı sağcı partilerle toplantı yapması sembolik bir anlam taşıyor.
Viktor Orban - 27.01.2020
Auschwitz toplama kampının kurtarılmasının 75. yıldönümü
Auschwitz toplama kampının Kızıl Ordu tarafından özgürleştirilmesinin 75. yıldönümü, Polonya'nın Oswiecim kentindeki kamp alanında düzenlenen törenlerle anıldı. Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın da aralarında bulunduğu 60 ülkeden devlet başkanı, başbakan, uluslararası organizasyon temsilcilerinin katıldığı anma törenlerinde Türkiye'yi ise Varşova Büyükelçisi Tunç Üğdül temsil etti.
Viktor Orban - 17.01.2020
Macaristan Başbakanı Orban'dan, George Soros'a suçlama Açıklaması
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkede hukukun üstünlüğünün kötüye gittiğine dair karar tasarısını kabul eden Avrupa Parlamentosu'na (AP) tepki göstererek, bu kararın arkasında Macar asıllı Amerikalı iş adamı George Soros'un olduğunu öne sürdü.
Viktor Orban - 16.01.2020
Vişegrad ülkelerinin liderleri Avusturya Başbakanı Kurz ile Prag'ta bir araya geldi
Toplantıda V4 ülkeleri adına Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Çekya Başbakanı Andrej Babis ve Slovakya Başbakanı Peter Pellegrini yer aldı.
Viktor Orban - 15.01.2020
Macaristan'dan Avrupa Halk Partisi Grubu Başkanı Weber'e tepki
Novak, Facebook'tan yaptığı açıklamada, Weber'in, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın, EPP'de değişim yapılması talebiyle ilgili, "EPP duruşunu değiştirmeyecek.
Viktor Orban - 09.01.2020
Macaristan Başbakanı Orban: "TürkAkım doğal gaz boru hattının açılması iyi haber"
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Rus doğal gazını Avrupa'ya taşıyacak TürkAkım doğal gaz boru hattının açılmasını "iyi bir haber" olarak nitelendirdi.
Viktor Orban - 10.12.2019
TÜRKSOY tarafından yayımlanan "Kopan Üzengi" kitabı Macaristan'da tanıtıldı
Kocaman ayrıca, Türk Dünyası ve Macaristan arasındaki ilişkilerin gelişmesi konusunda adımlar atan Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Macaristan Dişişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto'ya çok teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.
Viktor Orban - 18.11.2019
AP'den Macaristan'ın Komisyon üyesi adayına yeşil ışık
AP üyeleri, Varhelyi'nin özellikle Macaristan'daki Viktor Orban hükümetine olan bağlılığı ve Türkiye'nin üyelik müzakereleriyle ilgili ilave sorulara cevap vermesini istemişti.
Viktor Orban - 08.11.2019
Macaristan Başbakanı Orban: "Türkiye olmadan milyonluk göç dalgası durdurulamaz"
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, "Türkiye olmadan Macaristan ve Avrupa'ya yönelen milyonluk göç dalgası durdurulamaz." dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Viktor Orban Haberleri | Viktor Orban Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Viktor Orban haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Viktor Orban kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberi | Macaristan AB'nin 14 ülkeye seyahat kısıtlamalarının kaldırılması ça
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.1.2021 20:40:56. #1.15#
title