Vietnam’da kuş gribine yakalanan hamile kadın öldü

Vietnam’da kuş gribine yakalanan hamile kadın öldü

Vietnam'ın kuzeyinde, kuş gribine yakalanan 7 aylık hamile bir kadın ve karnındaki bebek öldü. Başkent Hanoi'deki Bach Mai Hastanesi yöneticisi Doktor Tran Thuy Hanh, Ha Tay vilayetindeki bir çiftlikte yaşadığı belirtilen 22 yaşındaki kadının, Cumartesi günü yaşamını yitirdiğini söyledi.

Vietnam’da kuş gribine yakalanan hamile kadın öldü

Vietnam'ın kuzeyinde, kuş gribine yakalanan 7 aylık hamile bir kadın ve karnındaki bebek öldü. Başkent Hanoi'deki Bach Mai Hastanesi yöneticisi Doktor Tran Thuy Hanh, Ha Tay vilayetindeki bir çiftlikte yaşadığı belirtilen 22 yaşındaki kadının, Cumartesi günü yaşamını yitirdiğini söyledi. Kadın hakkında detaylı bilgi vermeyen Hanh, kadının H5N1 virüsü taşıdığını gösteren testlerin Vietnam'da yapıldığını kaydetti.

Vietnam'da, geçen ay 28 yaşındaki bir kadın kuş gribinden ölmüş, 2003'ten beri kuş gribi teşhisi konulan 99 kişiden 44'ünün hayatını kaybetmişti. Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO)verilerine göre, dünyada şu ana kadar 317 insana H5N1 virüsü bulaştı. Bunlardan 191'i öldü ve yüz milyonlarca kanatlı hayvan telef oldu veya itlaf edildi.