Vezirköprü Esnafına Müşteri İlişkileri Konferansı

Vezirköprü Esnafına Müşteri İlişkileri Konferansı

14.05.2012 13:22 | Son Güncelleme: 14.05.2012 13:22
Vezirköprü Esnafına Müşteri İlişkileri Konferansı

Vezirköprü'de, Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF), Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) ve Vezirköprü Ticaret Sanayi Odası'nın ortaklaşa düzenlediği 'Müşteri İlişkileri' konulu konferans Vabartum...

Vezirköprü'de, Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF), Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) ve Vezirköprü Ticaret Sanayi Odası'nın ortaklaşa düzenlediği 'Müşteri İlişkileri' konulu konferans Vabartum Alışveriş Merkezi'nde yapıldı.

KASİF Genel Sekreteri Yaşar Bıyıklı'nın konuşmacı olarak katıldığı konferansa Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Özdemir, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Bahri Kalaycıoğlu, Ticaret Odası Meclis Başkanı Bekir Karataş, KASİAD Başkan yardımcısı, Vezirköprülü çok sayıda işadamı ve esnaf katıldı.

Konferansın açış konuşmasını yapan KASİF Başkanı Osman Reis, Günümüzde müşteri ilişkilerinin büyük önem kazanmakta olduğunu ve müşteri odaklı mal ve hizmet üreten işletmelerin ayakta kaldığını, diğerlerinin ise yavaş yavaş yok olduğunu söyleyerek, "Bu nedenle, müşteriye özen gösterilmesi, müşterinin ihtiyaçlarının karşılanarak memnun edilmesi, Ahilik kültürünün mensupları ve "Müşteri Velinimetimizdir" sözünü şiar edinmiş bir milletin torunları olarak evvela boynumuzun borcu olduğunu ifade etmek istiyorum" dedi.

"VEZİRKÖPRÜ'DE BİR ŞEYLER DEĞİŞİYOR"

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis de Vezirköprü'nün kabuğunu kırdığını, dışa açılmaya başladığını söyleyerek, "Vezirköprü'de bir şeyler değişiyor. Bu sizin sayenizde oluyor, sizin bakış açınızla oluyor, kolektif oluyor. Bundan sonra bahtımız açık, yolumuz açık. Bu tür etkinliklerde bizim ufkumuzu açmamıza katkı sağlıyor." diye konuştu.

Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Bahri Kalaycıoğlu da, Biri ürünü üretmek kadar satmanın da önemli olduğunu ifade ederek, "Pazarlama konusunda müşteri ilişkileri daha da bir önem kazanıyor. İş dünyası olarak var olan müşterilerimizin korunması ve yeni müşterileri kazanmak için bizlerinde müşteri ilişkilerimizi gözden geçirmemiz gerekmektedir. Artık müşterilerimizle iletişim kurarken onlara ve hizmet satarken farklı davranış yöntemleri sergilemeliyiz." şeklinde konuştu.

KASİF Genel Sekreteri Yaşar Bıyıklı da seminere katılanlara müşteri memnuniyeti, müşterilerle satıcılar arasında olması gereken diyalogların öneminden bahsetti.

Vezirköprü Esnafına Müşteri İlişkileri Konferansı
Vezirköprü Esnafına Müşteri İlişkileri Konferansı

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Vezirköprü Esnafına Müşteri İlişkileri Konferansı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 00:46:33. #1.14#
title