Vezirköprü'de Toplu Sünnet Şöleni

Vezirköprü'de Toplu Sünnet Şöleni

08.07.2011 17:05 | Son Güncelleme: 08.07.2011 17:05
Vezirköprü'de Toplu Sünnet Şöleni

Kimse Yok mu Derneği ile Vezirköprü Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen toplu sünnet töreni, şölen havasında geçti.

Kimse Yok mu Derneği ile Vezirköprü Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen toplu sünnet töreni, şölen havasında geçti. Vezirköprü Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen ve Samsun'dan gelerek çocukları muayene eden Dr. Ali Osman Kantarcı ve sağlık memuru Yusuf Kocabaş önderliğindeki 5 ekiple birlikte, Vezirköprü Devlet Hastanesi, Anestezi Uzmanı Dr. Gökhan Teker, üroloji uzmanları Dr. Mehmet Kaba ve Dr. Metin Gür'ün kontrolünde gerçekleştirilen sünnet operasyonlarına, devlet hastanesi personeli de iştirak etti. Bazı çocukların rahatsızlıkları olduğunu tespit eden Dr. Kantarcı, çocukları gerekli birimlere yönlendirerek, tedavi sonucunda sünnet olacaklarını belirtti. Daha sonra Vezirköprü Adnan Menderes Parkı'nda gerçekleştirilen şölende ise palyaço gösterileri, çocuklara yönelik yüz boyama ve çeşitli eğlenceler yapılarak araçlarla şehir turu atıldı. Yapılan şölende, konuklara ve çocuklara döner ekmek ve içecekler ikram edildi. Çocuklara çeşitli hediyelerde verilirken, Vezirköprü Kaymakamı Ozan Balcı, çocukların, vatanına milletine faydalı bireyler olması için herkesin üzerine düşen görevleri yapması gerektiğini belirtip, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise belediye olarak, vazifelerinin sadece yol, su, temizlik gibi meseleler değil, ayrıca vatandaşın sosyal hayatını kolaylaştıracak mevzularda da yanında olmayı gerektirdiği bilinciyle hareket ettiklerini ifade etti.

Kimse Yok mu Derneği ve Vezirköprü KEYDER'e teşekkür eden Edis, "Organizasyonun her aşamasında bizimle birlikte emek sarf ettiler. Onlara da çok teşekkür ediyorum. İnşallah çocuklarımız, dinine ve vatanına bağlı bireyler olarak milletine hizmet eden bireyler olurlar. " dedi.

Kimse Yok mu Derneği Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya ise 94 çocuğun sünnet olmasında gösterilen gayretten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Vezirköprü KEYDER Başkanı Necmi Çakmak da ilçede yeni kurulan bir dernek olmalarına rağmen, her gün bir etkinlikle toplumun her kesimine faydalı olmaya çalıştıklarını, gelecek olan çocukları tören ve şenlik ortamında sünnet ettirmenin sevincini yaşadıklarını belirtti.

Vezirköprü'de Toplu Sünnet Şöleni
Vezirköprü'de Toplu Sünnet Şöleni

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Vezirköprü'de Toplu Sünnet Şöleni - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 09:31:38. #1.15#
title