Vesvese Haberleri

Vesvese haber, Vesvese son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vesvese - 17.7.2020
Doktorunu öldürdüğü iddia edilen hastaya ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi
Sanık Tunçdemir'in muayene bilgileri olarak takıntı, ellerde titreme, içe kapanıklık, öfke, sese tahammülsüzlük, asosyal stres, gerginlik, evden çıkamama, vesvese, saçma sapan düşünceler, okula gitmek istememe, uykusuzluk ve hırçınlık şikayetlerinin bulunduğu belirtilen iddianamede, sanığın obsesif kompulsif bozukluk ve psikotik belirtili ağır depresif nöbet tanısıyla tedavisinin yapıldığı bilgisine yer verilmişti.
Vesvese - 12.6.2020
"Pandemi Döneminde Sanat ve Covidoscope Projesi" söyleşisi
"Ruhlarımızı yıkamamız gereken bir dönemdeyiz" Psikiyatrist Kemal Sayar ise pandemi döneminde insan psikolojisinin sanata nasıl yansıdığından bahsederek, "Şu anda ruhlarımızı yıkamamız gereken bir dönemdeyiz. Çünkü türlü vesveselerle, korku ve kaygılarla dolmuş durumdayız.
Vesvese - 1.4.2020
Çorum'dan kısa kısa
Allah'ın hastalıklardan ölenlere şehit sevabı verdiği belirten Biçer, şunları kaydetti: "Böyle zamanlarda elini, cebini, gönlünü ihtiyaç sahiplerine açanlara, onlara duasıyla destek olanlara da çok büyük mükafatlar verecektir. Zor günlerde başına gelene sabreden, şeytanın ve başka güçlerin vesveselerini önemsemeyen mümin her şartta sınavı kazanan mümindir.
Vesvese - 19.11.2019
Üzerine 'kuma' getiren eşinden boşandı, kitap yazarak yaşadıklarını anlattı
Şanlıurfa'da yaşayan işletme fakültesi mezunu Emine İşbilen'in severek evlendiği eşi, üzerine kuma getirdi. Bu durumu kabullenmeyen 2 çocuk annesi İşbilen, ayrılık kararı alıp, baba evine döndü. Bu süreçte gırtlak kanseri teşhisi konuldu. Boşanma davası açıp, eşinden ayrılan ve 2 kızının velayetini alan Emine İşbilen, tedaviyle sağlığına kavuştu. Daha sonra girdiği mali müşavirlik sınavını kazandı. Şimdi mali müşavirlik yapan İşbilen, tüm yaşadıklarını, 155 sayfalık 'Küllerinden Doğuş' adlı kitabında kaleme aldı.   'Yuva üstüne yuva olmaz' diyerek, kuma evliliklerine dikkat çeken İşbilen, kucağında bebeğiyle günlerce kocasının yolunu gözlediğini ifade ederek, şunları söyledi 'Mutlu bir evliliği olan iki çocuk annesi, evinde normal yaşantısını sürdüren ev hanımıydım. Maalesef hayat her zaman istediğiniz gibi devam etmeyebiliyor. Hayat hep sürprizlerle dolu. Eşim beni aldattığı kadını, kuma adı altında getirdi. Çok büyük travma yaşadım. Yasak aşk yüzünden aile yaşantımız çekilmez bir hale gelmişti. Eşim sürekli seyahat diyerek, o kadına gidiyordu. Önceleri kocam bu ilişkisini ailesinden ve herkesten saklıyordu. Ben bu durumu söylediğim de ailesi, 'Kızım boş yere vesveselenip kocana huzursuzluk yaratıyorsun' diyerek, bana tepki gösteriyordu.
Vesvese - 9.10.2019
Bahçelievler'de doktorun hastası tarafından öldürülmesi
Sanık Tunçdemir'in muayene bilgileri olarak takıntı, ellerde titreme, içe kapanıklık, öfke, sese tahammülsüzlük, asosyal stres, gerginlik, evden çıkamama, vesvese, saçma sapan düşünceler, okula gitmek istememe, uykusuzluk ve hırçınlık şikayetlerinin bulunduğu belirtilen iddianamede, sanığın obsesif kompulsif bozukluk ve psikotik belirtili ağır depresif nöbet tanısıyla tedavisinin yapıldığı bilgisine yer veriliyor.
Vesvese - 18.7.2019
Beşiktaş Divan Başkanlık Kurulu Başkan Adayı Şeref Nasır'dan Yamantürk'e çağrı
Sizden istenen seçim gününe gelirsek Sayın Başkan neden 3 Ağustos. Herkesi kör elalemi sağır görmeyin. Ağustos ayında herkesin tatilde olduğu üstelik bayramdan 1 hafta önce, bu aceleniz niye. Ağustos başı olacağına sonu olamazmıydı? Katılım fazla olurdu. Fenamı olurdu.? Ama birileri mahkeme işlerini halleder katılır da bu seçimi elimden alır korkusu vehim ve vesvesedir.
Vesvese - 9.7.2019
Zarif'ten "Bolton ve Netanyahu Trump'ı kandırdı" iddiası
Zarif, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: "Bolton ve Netanyahu, 2005'te İran ile E3 arasında varılan Paris Anlaşması'nı sıfır (uranyum) zenginleştirme konusunda ısrar ederek ortadan kaldırdı. Sonuçta İran, zenginleştirme miktarını 2012'de 100 kat artırdı. Şimdi de aynı vesveselerle Donald Trump'ı nükleer anlaşmayı ortadan kaldırması için kandırdılar.
Vesvese - 10.6.2019
Bahçelievler'de doktorun hastası tarafından öldürülmesi
Sanık Tunçdemir'in muayene bilgileri olarak takıntı, ellerde titreme, içe kapanıklık, öfke, sese tahammülsüzlük, asosyal stres, gerginlik, evden çıkamama, vesvese, saçma sapan düşünceler, okula gitmek istememe, uykusuzluk ve hırçınlık şikayetlerinin bulunduğu belirtilen iddianamede, sanığın obsesif kompulsif bozukluk ve psikotik belirtili ağır depresif nöbet tanısıyla tedavisinin yapıldığı bilgisine yer veriliyor.
Vesvese - 14.2.2019
Bahçelievler'de Doktorun Hastası Tarafından Öldürülmesi
Sanık S.T'nin muayene bilgileri olarak takıntı, ellerinde titreme, içe kapanıklık, öfke, sese tahammülsüzlük, asosyal stres, gerginlik, evden çıkamama, vesvese, saçma sapan düşünceler, okula gitmek istememe, uykusuzluk ve hırçınlık şikayetlerinin bulunduğu belirtilen iddianamede, sanığın obsesif kompulsif bozukluk ve psikotik belirtili ağır depresif nöbet tanısıyla tedavisinin yapıldığı kaydedildi.
Vesvese - 12.2.2019
Devrimcilerin Devlet Tecrübesi Yoktu"
Burucerdi, "En baştan beri düşmanlarımızın kullanması endişesiyle bildiklerimizi sakladık. Bir şeyler açıklasanız emniyet güçleri tarafından uyarılırdınız. Düşmanlarımızın bizden faydalanma iddialarının bir vesvese olduğunu düşünüyorum.
Vesvese - 27.1.2019
Türk Okçuluğu Önce Ahlak Demektir"
Uçar, gençlerdeki özgürlük ruhunu ata sporları idealleriyle birleştirdikleri zaman ortaya çıkacak olan cevherle devletin sırtının yere gelmeyeceğini dile getirerek, şunları kaydetti: "İnsanın eğitimi başlar ama yaşatıldığı müddetçe bitmez, eğitimde son nokta yoktur. Kemalat yolculuğu şu kadim kelamla bizlere yol göstermektedir, 'beşikten mezara kadar ilim öğreniniz.' Sizlerle yaptığımız istişareler bana sorumluluklarımızın fazlalığını bir kez daha hissettirdi ama biz tarih boyunca atalarımızdan yılmamayı, istikrar ile doğru yoldan bir an bile ayrılmamayı, Kur'an ve sünnete aykırı iş yapmamayı, hayır yolunda şeytanın vesveselerinden etkilenmemeyi görüyoruz, bunu öğrendik.
Vesvese - 28.12.2018
Sondaki Ev: "cinler İnsanlara Vesvese Vermeyi Çok Severler.."
Hala Onedio App indirmediysen hemen linke tıkla: http://onelink.to/onedioytOrtamlarda daha önce indirmiştim dersin, kim bilecek!
Vesvese - 25.10.2018
Uluslararası İmam Maturidi Çalıştayı"
"İmam Maturidi, Müslümanların aydınlanma döneminin öncülerindendir" TBMM Başkanı Yıldırım, şöyle devam etti: "İnsan, kendinden başlamak üzere varlığı sürekli sorgulamıştır. İlk oluş, varoluş üzerine başlayan sorgulamalar felsefi akımların temelini oluşturmuştur. Günümüzde de devam eden bu sorgulama ve tartışmalar inanç ayrılıklarının ve farklılıklarının da sebebi olmuştur. İmam Maturidi, günümüz ifadesiyle Müslümanların aydınlanma döneminin öncülerindendir. Müslümanlara Kur'an'ın diliyle hitap etmiş, yorum ve düşüncelerini telkin ederek bir ekole dönüşmüştür. İmam Maturidi denildiğinde aklıma gelen ilk kavramlar, akıl, adalet, bilgi ve hürriyettir. Şu söz ona aittir; 'İnsan şunu da bilir ki kendisine düşünmemeyi telkin eden his şeytani vesveseden başka bir şey değildir.
Vesvese - 25.10.2018
Uluslararası İmam Matüridi Çalıştayı
Yıldırım şöyle konuştu: "İmam-ı Maturidi, günümüz ifadesiyle Müslümanların aydınlanma döneminin öncülerindendir. Müslümanlara Kur'an'ın diliyle hitap etmiş, yorum ve düşüncelerini telkin ederek bir ekole dönüşmüştür. İmam-ı Maturi'di denildiğinde aklıma gelen ilk kavramlar, akıl, adalet, bilgi, hürriyettir. Şu söz ona aittir: 'İnsan şunu da bilir ki kendisine düşünmemeyi telkin eden his şeytani vesveseden başka bir şey değildir.
Vesvese - 24.10.2018
Dünyanın En Büyük İkinci Pazar Yeri Her Salı Tire'de Kuruluyor
PAZAR DUASI Esnafın pazar yerini açtığında yaptığı dua şöyle Mahalle pazarımız olan bugün çoluk çocuğumuzun rızklarını temin etmek üzere pazaryerinde ve dükkanlarımızda toplanmış bulunuyoruz. Bizlere helalinden bol kazanç nasip eyle yarabbi. Her türlü zorluktan, varlık içinde darlıktan, kibir ve mağrurluktan, aldatmak veya aldanmaktan, sonunda pişmanlıktan bizleri koru ya Rabbi? Ey Rabbimiz, işlerimizi hareketli, ticaret ve kazançlarımızı bereketli, tuttuğumuz işlerimizde cesaretli, sözümüz ve işimizde sadakatli eyle ya Rabbi. ya rabbel alemin senden korkmayan kalpten, seni zikretmeyen dilden, senin rızan için çalışmayan gönülden, fenalıklara doymayan nefsimizin şerrinden, şeytanın vesvesesinden, kabul olmayan duadan, haram kazançtan, her türlü kötülükten bizleri koru ya Rabbi.
Vesvese - 11.9.2018
Takıntı Hastalığı Genetik Olabiliyor !
Obsesyonlar (vesvese) istenmeden gelir ve kişinin zihnine yabancıdır.
Vesvese - 26.5.2018
Kuvvetli Olmak, Öfkesini Yenmektir
(Kuvvetli olmak, başkasını yenmek demek değildir. Kuvvetli olmak, kahraman olmak, kendi öfkesini yenmek demektir.) [Buhari ve Müslim] (Öfkelenen, dilediğini yapmaya gücü yettiği halde, yumuşak davranırsa, Allahü teala da onun kalbini emniyet ve iman ile doldurur.) [İbni Ebid-dünya] (Bir Müslümanı incitmek, kalbini kırmak, Kabe'yi 70 kere yıkmaktan daha büyük günahtır.) Kızıp öfkelenenin aklı örtülür. Hem dünyasına, hem de ahiretine zarar veren şeyler yapar. Onun için kızınca, sinirine hakim olmalı. Euzü besmele ve iki kul euzüyü okumalı. Kızınca, (Allahümmagfir li-zenbi ve ezhib gayza kalbi ve ecirni mineşşeytan) okumak, hadis-i şerifte bildirildi. Manası, (Ya Rabbi, günahımı affeyle. Beni kalbimdeki öfkeden ve şeytanın vesvesesinden kurtar) demektir.
Vesvese - 25.3.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu Millete İhanet Edenleri Affetmeyiz (2)
'AK PARTİ KENDİ ELDE ETTİĞİ SONUÇLARLA YARIŞIYOR' Millete inandıklarını, milletin de kendilerine inandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, elde ettikleri her başarının bir sonraki mücadelelerinin başarı noktası olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Biz bu yola böyle çıktık. Ak Parti tarihindeki tüm seçimlere bu perspektiften baktı. Ak Parti başkalarıyla değil, kendi elde ettiği sonuçlarla yarışmıştır. Bu bizim hızımızı artırmıştı. 2019 seçimlerine de bu anlayışla hazırlanıyoruz. Bu konuda da kararlıyız. Ülke ve millet düşmanlarına esaslı bir Osmanlı tokadı indirecek zafere koşmak istiyoruz. Atalarımız ne demiş, 'Erken kalkan yol alır.' Birileri bizim 2019 seçimlerinin startını şimdiden vermiş olmamızı, kuruntularına, vesveselerine, aslı astarı olmayan spekülasyonlarına alet ediyor.
Vesvese - 25.3.2018
Dha Yurt Bülteni-10
'RABBİM YAN GELİP YATANA DEĞİL ÇALIŞANA VERİYOR' Millete inandıklarını, milletin de kendilerine inandığını ifade eden Erdoğan, elde ettikleri her başarının bir sonraki mücadelelerinin başarı noktası olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Biz bu yola böyle çıktık. AK Parti tarihindeki tüm seçimlere bu perspektiften baktı.  AK Parti başkalarıyla değil, kendi elde ettiği sonuçlarla yarışmıştır. Bu bizim hızımızı artırmıştı. 2019 seçimlerine de bu anlayışla hazırlanıyoruz. Bu konuda da kararlıyız. Ülke ve millet düşmanlarına esaslı bir Osmanlı tokadı indirecek zafere koşmak istiyoruz. Atalarımız ne demiş 'Erken kalkan yol alır.' Birileri bizim 2019 seçimlerinin startını şimdiden vermiş olmamızı, kuruntularına, vesveselerine, aslı astarı olmayan spekülasyonlarına alet ediyor.
Vesvese - 25.3.2018
AK Parti Giresun 6. Olağan İl Kongresi
Salondakilere "Erken kalkan yol alır." diye seslenen Erdoğan, şöyle devam etti: "Birileri bizim 2019 seçimlerinin startını şimdiden vermiş olmamızı, kuruntularına, vesveselerine, aslı astarı olmayan spekülasyonlarına alet ediyor.
Vesvese - 16.2.2018
Cuma Namazında 'Cihâd' Konulu Hutbe
Allah'ın sadece kendi rızası için yapılan amelleri kabul ettiği belirtilen hutbede; Cihad, Allah yolunda harcanan emeğin, Hak uğrunda verilen mücadelenin adı olduğu belirtilerek şöyle denildi: "Cihad, müminin, bütün varlığını seferber ederek Yüce Rabbi'nin rızasını kazanma çabasıdır. Cihad, mukaddesatı korumak için beden, dil, fikir ve gönülle kararlılık göstermektir. Haksız bir saldırı, yok etme, sömürme ya da zulmetme mücadelesi değildir cihad. Aksine Müslüman'ın, vatanında şerefi, kimliği ve özgürlüğüyle var olma; imanını, bayrağını, istiklalini ve haysiyetini muhafaza etme azmidir. Cihad, zulme ve zalime karşı, bir milletin hukukunu savunma gayretidir. Hakkı tutup kaldırma, yeryüzünde barış, huzur, adalet ve iyiliği yayma gayesidir." AYET VE HADİSTE CİHAD Kur'an-ı Kerim'de Allah'a ve Resülüne iman eden kimselerin mallarıyla ve canlarıyla Allah yolunda cihad ettiklerinin anlatıldığı belirtilerek, "Peygamberimiz de 'Ellerinizle, dillerinizle ve mallarınızla cihad ediniz' buyurmaktadır. Bu ayet ve hadis göstermektedir ki; cihad, sadece canı feda etmekle değil, kimi zaman elle, kimi zaman dille, kimi zaman da malla hakka hizmet etmekle olur. 'Mücahid, nefsiyle cihad eden kişidir' hadis-i şerifi gereği hepimizin cihadı öncelikle kendi nefsimizde başlar. Nefsin kötülüğe, hataya ve isyana teşvik eden vesvesesi ile mücadele etmek de cihaddır.
Vesvese - 16.2.2018
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hatay'da
Cihat hakkında bilgi veren Erbaş, şöyle devam etti: "Cihat, müminin bütün varlığını seferber ederek Allah rızasını kazanma çabasıdır. Cihat, mukaddesatı korumak için beden, dil, fikir ve gönülle kararlılık göstermektir. Haksız bir saldırı, yok etme, sömürme ya da zulmetme mücadelesi değildir. Cihat, zulme ve zalime karşı, bir milletin hukukunu savunma gayretidir. Hakkı tutup kaldırma, yeryüzünde barış, huzur, adalet ve iyiliği yayma gayesidir. Peygamberimiz de 'Ellerinizle, dillerinizle ve mallarınızla cihat ediniz' buyurmaktadır. Cihat, sadece canı feda etmekle değil kimi zaman elle, kimi zaman dille, kimi zaman da malla Hakk'a ve hakikate hizmet etmekle olur. 'Mücahid, nefsiyle cihat eden kişidir' hadisi gereği hepimizin cihadı öncelikle kendi nefsimizde başlar. Nefsin kötülüğe, hataya ve isyana teşvik eden vesvesesi ile mücadele etmek de cihattır.
Vesvese - 7.2.2018
Nouman Ali Khan'dan İmza Günü
Khan, vesvese ve haset üzerinde durarak, "İnsanlardan ne duyduğunuz konusunda dikkatli olun.
Vesvese - 3.11.2017
AK Parti'nin İktidara Gelişinin 15. Yılı
AK Parti'nin hikayesinin çok özgün olduğunu dile getiren Yazıcı, "Biz, 3 Kasım 2002'ye öyle kolay gelmedik, çile çektik, labirentlerden geçtik, dehlizlerden dolaştık, yılmadık kararlı bir biçimde liderimizin öncülüğünde engelleri aşa aşa 3 Kasım 2002'ye geldik. Maalesef Türkiye siyasetinde milletin iradesinin ötesinde bir de vesayetçiler, siyaset mühendisliği yapanlar, o siyaset mühendisliği yapanlara taşeronluk yapanlar var. Çelme takarlar, paçanızı çekerler, kolunuzu tutarlar, şeytanın vesvesesiyle kafanızı karıştırırlar, tökezletirler, milletin iradesini bir yana düşürüp bildiğini yaparlar.
Vesvese - 16.10.2017
Adıyaman Üniversitesi Rektörü'nden Tepki Çeken 'Haram' Paylaşımı
Mahrem olmayan kadına bakmak haram olduğuna göre, onlara dokunmak veya tokalaşmak mutlaka haramdır. Peygamber'e (SAV) biat eden kadınlar dediler ki: 'Ey Allah'ın Resulü, biat ederken elimizi tutmadınız.' Peygamber (SAV) '"Kadınların elini tutup tokalaşmam.' buyurdu (Ahmed bin Hanbel, Nesai, İbn Mace). Hazreti Aişe (ra) biat ile ilgili şöyle buyuruyor: 'Allah'a yemin ederim ki Resülüllah'ın eli bir kadının eline dokunmadı. Sadece sözle onlardan biat aldı.' (Buhari, Ahkam, 49; İbni Mace, Cihad, 43). Peygamber (asm) bir hadisi şerifinde şöyle buyuruyor. Sizden birinizin başına iğne ile dürtülmesi, kendisi için helal olmayan bir kadına dokunmaktan daha hayırlıdır." (Taberani, Mucemu'l-Kebir, 20 / 212) İslam dini, kadınla tokalaşmayı yasaklamakla kadını tezyif etmiyor; bilakis şerefini kurtarıyor. Kötü niyetli kimselerin şehvetle el uzatmasına engel oluyor. (Halil Günenç, Günümüz Meselelerine Fetvalar II. 170) Bir kadının eli, yabancı bir erkeğin eline değmesi zaruret yokken haramdır. Bu itibarla, hiçbir ihtiyaca dayanmayan tokalaşmada bu haramlık bahismevzu olur. Yabancı bir erkek yabancı kadınla tokalaşamaz, elini namahremin eline süremez. Resül-i Ekrem Efendimiz (SAV), yabancı bir kadının elini tokalaşmak için tutmanın, ateş tutmaktan daha korkunç olduğunu haber vermiş, namahremin elini tutanın cehennem ateşi avuçlayacağına işarette bulunmuştur. Bu mahzur, bilhassa genç kadın ve erkekler için daha büyük çapta variddir. Hissi tarafları yok olmuş yaşlılar hakkında ise mahzur daha az nisbette variddir. Hatta iki yaşlı kadın ve erkeğin (hislerinin yokluğu halinde) tokalaşmalarında beis olmayacağı ifade edilmiştir. Bu sebeble, yaşlı kadınların elleri öpülebilir. Yaşlılıkları, yani hissi bakımdan ölmüş oluşları, böyle bir ruhsata sebeb olur. Bir erkeğin yabancı bir kadınla tokalaşması anında cinsi hislerin ayaklanması halinde, aralarında haramlık bahismevzu olur, sıhriyet akrabalığı meydana gelebilir. Bu bakımdan kadın-erkek münasebetlerinde çok titiz olmak gerekir. Zira böyle lüzumsuz bir tokalaşma yahut el öpme anlarında doğabilecek hissi heyecan, karşı cinse duyulabilecek süfli duygu, haramlığa sebeb olabilir, bu kadının kızı bu kimseye haram hale gelebilir. Böyle şüpheli halden uzak kalmak ise en sıhhatli bir tedbirdir. Mümkün olduğu kadarıyla uzak kalmaya gayret edilmeli, süfli bir his doğduydu, doğmadıydı gibi vesveseye mahal vermemelidir.
Vesvese - 16.10.2017
Dha Yurt Bülteni-7
Mahrem olmayan kadına bakmak haram olduğuna göre, onlara dokunmak veya tokalaşmak mutlaka haramdır. Peygamber'e (SAV) biat eden kadınlar dediler ki: 'Ey Allah'ın Resulü, biat ederken elimizi tutmadınız.' Peygamber (SAV) '"Kadınların elini tutup tokalaşmam.' buyurdu (Ahmed bin Hanbel, Nesai, İbn Mace). Hazreti Aişe (ra) biat ile ilgili şöyle buyuruyor: 'Allah'a yemin ederim ki Resülüllah'ın eli bir kadının eline dokunmadı. Sadece sözle onlardan biat aldı.' (Buhari, Ahkam, 49; İbni Mace, Cihad, 43). Peygamber (asm) bir hadisi şerifinde şöyle buyuruyor. Sizden birinizin başına iğne ile dürtülmesi, kendisi için helal olmayan bir kadına dokunmaktan daha hayırlıdır." (Taberani, Mucemu'l-Kebir, 20 / 212) İslam dini, kadınla tokalaşmayı yasaklamakla kadını tezyif etmiyor; bilakis şerefini kurtarıyor. Kötü niyetli kimselerin şehvetle el uzatmasına engel oluyor. (Halil Günenç, Günümüz Meselelerine Fetvalar II. 170) Bir kadının eli, yabancı bir erkeğin eline değmesi zaruret yokken haramdır. Bu itibarla, hiçbir ihtiyaca dayanmayan tokalaşmada bu haramlık bahismevzu olur. Yabancı bir erkek yabancı kadınla tokalaşamaz, elini namahremin eline süremez. Resül-i Ekrem Efendimiz (SAV), yabancı bir kadının elini tokalaşmak için tutmanın, ateş tutmaktan daha korkunç olduğunu haber vermiş, namahremin elini tutanın cehennem ateşi avuçlayacağına işarette bulunmuştur. Bu mahzur, bilhassa genç kadın ve erkekler için daha büyük çapta variddir. Hissi tarafları yok olmuş yaşlılar hakkında ise mahzur daha az nisbette variddir. Hatta iki yaşlı kadın ve erkeğin (hislerinin yokluğu halinde) tokalaşmalarında beis olmayacağı ifade edilmiştir. Bu sebeble, yaşlı kadınların elleri öpülebilir. Yaşlılıkları, yani hissi bakımdan ölmüş oluşları, böyle bir ruhsata sebeb olur. Bir erkeğin yabancı bir kadınla tokalaşması anında cinsi hislerin ayaklanması halinde, aralarında haramlık bahismevzu olur, sıhriyet akrabalığı meydana gelebilir. Bu bakımdan kadın-erkek münasebetlerinde çok titiz olmak gerekir. Zira böyle lüzumsuz bir tokalaşma yahut el öpme anlarında doğabilecek hissi heyecan, karşı cinse duyulabilecek süfli duygu, haramlığa sebeb olabilir, bu kadının kızı bu kimseye haram hale gelebilir. Böyle şüpheli halden uzak kalmak ise en sıhhatli bir tedbirdir. Mümkün olduğu kadarıyla uzak kalmaya gayret edilmeli, süfli bir his doğduydu, doğmadıydı gibi vesveseye mahal vermemelidir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Vesvese Haberleri | Vesvese Haber - Haberler - Vesvese haberleri, son dakika vesvese haber ve gelişmeleri burada. Şifalı Taşlar ve Bioenerji Uzmanı Belgin Dal, bedenimizdeki enerji merkezlerini dengeleyen taşları anlattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 13:09:29. #1.14#
title