Vestel Manisaspor Yönetiminden Asılsız Haberlere Tepki

Ligin İkinci Yarısında Oynadığı 4 Maçtan Sadece 1 Puan Çıkarabilen Vestel Manisaspor'da Yönetim, Teknik Direktör Ersun Yanal'ın Görevinden Alınacağı Yönünde Basında Çıkan Haberleri Düzenlenen Basın Toplantısıyla Yalanladı.

Vestel Manisaspor Yönetiminden Asılsız Haberlere Tepki

Ligin ikinci yarısında oynadığı 4 maçtan sadece 1 puan çıkarabilen Vestel Manisaspor'da yönetim, Teknik Direktör Ersun Yanal'ın görevinden alınacağı yönünde basında çıkan haberleri düzenlenen basın toplantısıyla yalanladı.

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu ve Basın Sözcüsü Kenan Yaralı, Ves Cafe'de düzenledikleri basın toplantısında Teknik Direktör Ersun Yanal'a destek olmayı sürdüreceklerini söyledi. Kulüp Başkanı Haluk Çubukçu, Ersun Yanal'ın görevinin başında olduğunu belirterek, "Ona güvenimiz sonsuz" dedi. Ankaragücü yenilgisinin ardından Ersun Yanal'dan rapor istediklerini kaydeden Başkan Çubukçu, "Hocamız, ikinci yarının ilk 4 haftasında alınan başarısız sonuçların savunmada görev yapan kilit oyuncuların sakatlıklarından kaynaklandığını dile getirdi. Bu konuları uzun uzun tartıştık. Başarısızlığa yol açan sebeplerin görülmeyenlerini hocamız, görünenlerini ise biz çözeceğiz. Ersun Yanal'a güveniyoruz. Takımı yeniden başarılı günlere taşıyacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Bu arada, gün içinde Ersun Yanal'ın avukatları ile sözleşmenin feshi konusunda görüşüldüğü ve tazminat konusunda pazarlık yapıldığı öne sürülürken, bu iddiaları yalanlayan Başkan Haluk Çubukçu, "Böyle bir olay sözkonusu değil. Biz devre arasında 4 milyon Euro'luk transfer gerçekleştirdik. Eğer parayı düşünseydik, bu harcamayı yapmazdık. Hocamız sezon başına kadar görevinin başında olacak. Benim ve Basın Sözcümüz Kenan Yaralı dışındaki kaynaklardan gelen haberleri dikkate almayın" dedi.

Başkan Haluk Çubukçu, sakatlıklara önlem almak açısından kadroyu geniş tutmalarının zorluğuna da değinerek, "Türkiye'de dört büyükler dışındaki kulüplerin kaliteli yedek bulundurması sorun oluyor. Bu tür oyuncuları birkaç hafta yedek beklettiğiniz zaman problem yaşanıyor. Verim alamıyorsunuz. Bu yüzden sakatlanan Borbiconi'ye alternatif bulamadık" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Siyah-beyazlı ekipte Hakan Balta, Rafael ve Borbiconi'nin sakatlıkları sürerken, Nizamettin ve Kaptan Uğur'un cezalı duruma düşmesi, bu hafta deplasmanda oynanacak Kayseri Erciyesspor maçı öncesi herkesi düşündürüyor.

(ÖA-KÇ-OK-S)

Kaynak: İHA