Vestel Manisaspor, Ligde Kalma Umudunu Sürdürüyor

Ligde Düşme Hattında Bulunan Vestel Manisaspor, Kendi Sahasında Konyaspor'u 2-0 Mağlup Ederek, Ligde Kalma Umutlarını Bir Sonraki Haftaya Taşıdı.

Vestel Manisaspor, Ligde Kalma Umudunu Sürdürüyor

Ligde düşme hattında bulunan Vestel Manisaspor, kendi sahasında Konyaspor'u 2-0 mağlup ederek, ligde kalma umutlarını bir sonraki haftaya taşıdı.

Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, maç sonrası yaptığı açıklamada, Konyaspor karşısında iyi bir oyun sergilediklerini söyledi. Futbolcuların stres altında olduğunu belirten Eriş, "Ligde kalma adına umudumuzu son haftaya taşımak adına önemli bir galibiyet aldık. Tabii ki futbol adına mucizelere hepimiz tanık olmuşuzdur. Ligde kalma umudumuzu Beşiktaş maçına taşımak istiyorduk. Aslında bundan önceki maçlarda da Ankaragücü maçı hariç, çok iyi mücadele etmiştik ancak bir türlü sonuca gidememiştik. Özellikle deplasmanlarda çok iyi oynadık. Biz bugün futbol adına da keyifli mücadele verdik. Bugün rakibimizden daha üstündük. Oyuncularımı kutluyorum. İnşallah istediğimiz puanları alarak ligde kalacağız" dedi.

Konyaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner ise, "Burada alacağımız puanla ligdeki durumumuzu neticelendirmek istiyorduk. Fakat bunu beceremedik. Karşımızdaki Vestel Manisaspor'un son şansıydı. Bizi yenip şansını devam ettirmek istiyordu. Bizim de kredimiz fazlaydı. Oyuna iyi başlayamadık. Neticede ilk yarı 2-0 mağlubiyetle içeri girdik. İkinci yarı atacağımız bir gol bile hedefimizle ilgili sorunları ortadan kaldıracaktı. Bunu beceremedik. Kendimizi şimdi iyi hissetmiyoruz. Bize lazım olan puan ve puanları alıp hedeflediğimiz yerde ligi bitireceğiz. Konyaspor ligde kalacaktır. Ben oyuncularıma güveniyorum" diye konuştu.

Konyaspor'un golcü futbolcusu Veysel ise, mağlup oldukları için üzgün olduklarını belirterek, "En azından berabere kalıp, ligde kalmayı garantileyeceğimizi düşünüyordum. Mağlup da olsak tek farkla mağlup olmamız gerekiyordu. Kendi hatalarımızla iki gol yedik. Rakibin direncini artırdık. Onlar da ikinci yarı iyi kapandı. Tek kale oynamamıza rağmen gol atamadık. Artık bu maçı bırakıp önümüzdeki Gaziantepspor maçına konsantre olmalıyız. Gaziantepspor karşısında ligde kalmayı garantileyecek puan almak istiyoruz" dedi.

(MY-ÖA-İY-S)

Kaynak: İHA