Vestel Manisaspor Kaleci Bülent Ataman'ın Cezası 12 Maça İndirildi

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Vestel Manisaspor'un Kalecisi Bülent Ataman'a Verilen 20 Müsabakadan Men Cezasını 12 Maça İndirdi.

Vestel Manisaspor Kaleci Bülent Ataman'ın Cezası 12 Maça İndirildi

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Vestel Manisaspor'un kalecisi Bülent Ataman'a verilen 20 müsabakadan men cezasını 12 maça indirdi.

Vestel Manisaspor ile Sakaryaspor arasında 17 Mart'ta oynanan maçta, hakem Cüneyt Çakır'a saldırıda bulunduğu gerekçesiyle Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 20 maçla cezalandırılan Bülent Ataman'ın itirazı sonucunda Tahkim Kurulu, bugün yaptığı toplantıda tecrübeli kalecinin cezasını 12 maça indirdi. Ayrıca, Vestel Manisaspor'un 37. dakikada tatil edilen karşılaşmada 3-0 hükmen yenik ilan edilmesine yaptığı itiraz için bugün duruşmalı toplantı yapıldı. Duruşma sonrasında

konuyu görüşen kurul, dosyayı gelecek haftaki toplantıya bıraktı.

Bu arada, Tahkim Kurulu'nun bugünkü toplantısında Sakaryaspor'un, Beşiktaş maçında çıkan olaylar nedeniyle verilen 1 maçlık seyircisiz oynama cezasına yaptığı itiraz da görüşüldü. Bu konuda bir karar vermeyen kurul, konuyu yarın yapılacak toplantının gündemine aldı.

Öte yandan, Tahkim Kurulu, milli takımın İtalya ile oynadığı özel maçta sakatlanan kaleci Rüştü için Fenerbahçe'nin tazminat isteğini reddeden Futbol Federasyonu'nun kararını da onadı. Sarı-lacivertli kulübün, konuyla ilgili itirazını görüşen kurul, federasyonun kararında isabetsizlik olmadığı gerekçesiyle itirazı reddetti.

(EYB-OK-OK-S)

Kaynak: İHA