Vestel Manisaspor'da Zelenka Krizi

Vestel Manisaspor, Gaziantepspor'u 4-1 Yenerek 7 Hafta Sonra Galibiyetle Tanışırken, Siyah Beyazlı Ekibin Yıldız Futbolcusu Lukas Zelenka'nın Karşılaşma Öncesi Kenti Terkettiği Ortaya Çıktı.

Vestel Manisaspor'da Zelenka Krizi

VESTEL Manisaspor, Gaziantepspor'u 4-1 yenerek 7 hafta sonra galibiyetle tanışırken, siyah beyazlı ekibin yıldız futbolcusu Lukas Zelenka'nın karşılaşma öncesi kenti terkettiği ortaya çıktı.

Vatandaşı Johana'nın süresiz kadro dışı bırakılmasından sonra teknik direktör Ersun Yanal'a sorun yaşadığı bilinen Çek oyuncunun dün gece kamptan ayrıldıktan sonra eşyalarını toplayıp kenti de terkettiği bildirildi. Zelenka'nın nereye gittiğini bilmediklerini söyleyen Futbol Şube Sorumlusu Semih Vardarer, "Dün gece kampı terkedip gitti. Nerede olduğundan haberimiz yok. Zaten uyumsuz ve sorunlu bir futbolcuydu. Kendisiyle yollarımızı ayıracağız" diye konuştu.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısına Ümit Bozkurt ve Burak Özsaraç'la birlikte katılan Ersun Yanal da Çek oyuncu ile yollarını ayıracaklarını söyledi. Yanal maçla ilgili olarak şunları söyledi: "Uzun süredir maç kazanamamak sahadaki oyunumuzu da etkiliyordu. Genç bir takımız. Tecrübe edinmemiz lazım. Galip gelemediğimiz bu 6 haftalık sürecin futbolcularımıza tecrübe olarak döndüğüne de inanıyorum. Henüz takım olma aşamasındayız. Uluslararası arenada söz sahibi olmak için çok çalışmak ve yüksek tempoda futbol oynamak gerekiyor. Takım olmanın şartları var. Bazı oyuncularım bu şartlara uymuyor."

Basın toplantısına katılan Ümit Bozkurt genç bir ekip olduklarını ve takım olmanın sancılarını yaşadıklarını dile getirdi. Burak Özsaraç ise "Hak ettiğimiz bir galibiyeti aldık. Buna ihtiyacımız vardı. Denizlispor maçını da kazanıp ikinci yarıya iyi bir yerde başlamak istiyoruz" yorumunu yaptı.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Walter Zenga ise Vestel Manisaspor'un iyi bir takım olduğunu belirterek, "İkinci yarıda beklemediğimiz anlarda goller yedik. Kötü de oynamamıştık ama olmadı. Hakemlerin kararları oyunumuzu etkiliyor. Önümüzdeki hafta Kirita ve Zurita sarı kart cezalısı duruma düştüler. Hak etmediğimiz bir yenilgi aldığımızı düşünüyorum" diye konuştu.