Vestel Manisaspor Başkanı Haluk Çubukçu'nun Basın Toplantısı...(2)

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu, Teknik Direktör Ersun Yanal'ın İstifasını Kabul Ettiklerini Açıkladı. Ersun Yanal'ı İkna Etmek İçin Çaba Harcadıklarını Ancak İkna Edemediklerini Belirten Başkan Çubukçu, "Ersun Yanal Gibi Bir Hocayı Kaybettiğimiz İçin Üzgünüz" Dedi.

Vestel Manisaspor Başkanı Haluk Çubukçu'nun Basın Toplantısı...(2)

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu, Teknik Direktör Ersun Yanal'ın istifasını kabul ettiklerini açıkladı. Ersun Yanal'ı ikna etmek için çaba harcadıklarını ancak ikna edemediklerini belirten Başkan Çubukçu, "Ersun Yanal gibi bir hocayı kaybettiğimiz için üzgünüz" dedi.

Ves Kafe'de bir basın toplantısı düzenleyen Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu, Teknik Direktör Ersun Yanal'ın istifasını kabul ettiklerini belirterek, Ersun Yanal'ın sözleşmesinin tazminatsız olarak karşılıklı fesh edildiğini kaydetti. Teknik Direktör Ersun Yanal ile bir toplantı yaptıklarını belirten Başkan Çubukçu, "Kendisi toplantıda 'Ben bu takıma bu saatten sonra faydalı olamayacağımı anladım, istifa etmek istiyorum' dedi. Yönetim kurulu olarak Ersun Yanal'ı ikna etmeye çalıştık, ancak kendisi ısrarla istifasının kabul edilmesini istedi ve istifa dilekçesini yönetim kuruluna sundu. Sayın hocamızın kararına ve düşüncelerine saygı duyuyuruz. İstemeyerek ve çok üzülerek, istifasını kabul etmek zorunda kaldık. Bu saat itibariyle sayın hocamızla ve ekibiyle yollarımızı ayırmış bulunuyoruz. Vestel Manisaspor çok değerli bir insanı kaybetti. Yanal, Türkiye'de değil dünyada karakteriyle, kariyeriyle üst düzey teknik adamlardan biridir. Ügünüz. Kendisine ve ailesine bundan sonraki yaşamında başarı diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yeni teknik direktör arayışları ile ilgili sorular üzerine Başkan Çubukçu, "Ersun Yanal'ı ikna edeceğimize o kadar inanmıştık ki bunu düşünmedik bile. Ersun Yanal çok kaliteli bir hoca, Türkiye'de ikinci bir Ersun Yanal yok. Karşılıklı anlaşarak, tazminat ödemeden kulubümüzden ayrılmış bulunuyor" dedi. Başkan Çubukçu, Sakaryaspor maçında kırmızı kart gören ve hakemin kokartını yırtan kaleci Bülent'in 'affedilmemek üzere'' sezon sonuna kadar kadro dışı bırakıldığını, sezon sonunda da sözleşmesinin gözden geçirileceğini, kaleci antrenörü Metin Bayındır'ın sözleşmesinin de koşulsuz feshedildiğini belirtti.

Tatil edilen Sakaryaspor maçında hakem Cüneyt Çakır'a vurduğu belirtilen kaleci antrenörü Metin Bayındır'ın dün akşam istifasını teknik direktör Ersun Yanal'a verdiği, Yanal'ın da daha sonra yönetime istifasını sunduğu kaydedildi. Başkan Çubukçu, dün tatil edilen maçtan sonra Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a henüz ulaşamadıklarını belirterek, ''Şu saat itibarıyla aradan 28 saat geçti. Geçmiş olsun dileğinde bulunan olmadı. Ben Futbol Federasyonu'nun kapısından içeri girmiş bir başkan değilim. Futbolun yeşil sahalarda oynandığını bilen bir başkanım. Bundan sonra yine yeşil sahalarda mücadelemiz sürecek. Eğer futbolda eşitlik, adalet varsa bu bize de uygulanmalı" diye konuştu.

Sponsorluğun bırakılmasıyla ilgili tartışmalara da cevap veren Başkan Çubukçu, "Dün Onursal Başkanımız Sayın Ahmet Nazif Zorlu da açıklamıştı. Vestel Şirketler Grubu ancak fubolda terör, futbolda şiddet olursa, komplolar olursa sponsorluktan ayrılır. Çünkü hiçbir zaman kavga içerisinde olmamıştır ve olmayacaktır" dedi.

(ÖA-İY-ÖK-S)

Kaynak: İHA