Vestel Manisaspor Başkanı Çubukçu'nun Basın Toplantısı

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu, Teknik Direktör Ersun Yanal'ın İstifasının Kabul Edildiğini Açıkladı. Başkan Çubukçu, Ersun Yanal'ı Kararından Döndürmek İçin Yoğun Çaba Harcadıklarını, Ancak İkna Edemediklerini Belirterek, "Ersun Yanal Gibi Bir Hocayı Kaybettiğimiz İçin Üzgünüz" Dedi.

Vestel Manisaspor Başkanı Çubukçu'nun Basın Toplantısı

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu, Teknik Direktör Ersun Yanal'ın istifasının kabul edildiğini açıkladı. Başkan Çubukçu, Ersun Yanal'ı kararından döndürmek için yoğun çaba harcadıklarını, ancak ikna edemediklerini belirterek, "Ersun Yanal gibi bir hocayı kaybettiğimiz için üzgünüz" dedi.

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu ve Yönetim Kurulu üyeleri, daha önce istifa edeceğini kendilerine bildiren Teknik Direktör Ersun Yanal ile dün gece bir toplantı yaptı. Gece boyunca Ersun Yanal'ı ikna etmeye çalışan Başkan Çubukçu ve Yönetim Kurulu üyeleri, başarılı olamadı. Basın toplantısı öncesi yönetimle bir toplantı yapan Ersun Yanal'ın, sinirli bir şekilde toplantıdan ayrılması dikkat çekti.

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu, bugün Ves Cafe'de düzenlediği basın toplantısında Ersun Yanal'ın istifasını kabul ettiklerini açıkladı. Başkan Çubukçu, Ersun Yanal ile aralarındaki sözleşmenin tazminatsız olarak karşılıklı fesh edildiğini belirtti. Başkan Çubukçu, Ersun Yanal ile bir toplantı yaptıklarını, Ersun Yanal'ın toplantıda 'Ben bu takıma bu saatten sonra faydalı olamayacağımı anladım. İstifa etmek istiyorum' dediğini, Yönetim Kurulu olarak Ersun Yanal'ı ikna etmeye çalıştıklarını, ancak Ersun Yanal'ın ısrarla istifasının kabul edilmesini istediğini ve istifa dilekçesini yönetim kuruluna sunduğunu açıkladı. Başkan Haluk Çubukçu, "Sayın hocamızın kararına ve düşüncelerine saygı duyuyuruz. İstemeyerek ve çok üzülerek, istifasını kabul etmek zorunda kaldık. Bu saat itibariyle sayın hocamızla ve ekibiyle yollarımızı ayırmış bulunuyoruz. Vestel Manisaspor çok değerli bir insanı kaybetti. Vestel Manisaspor ailesi olarak sosyal ve çalışma hayatında başarılar diliyoruz" dedi.

Başkan Çubukçu, yeni teknik direktör arayışları ile ilgili sorular üzerine, "Ersun Yanal'ı ikna edeceğimize o kadar inanmıştık ki bunu düşünmedik bile. Ersun Yanal çok kaliteli bir hoca, Türkiye'de ikinci bir Ersun Yanal yok. Karşılıklı anlaşarak, tazminat ödemeden kulubümüzden ayrılmış bulunuyor" dedi.

Başkan Çubukçu ayrıca, kaleci Bülent Ataman'ın affedilmemek üzere süresiz kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Başkan Çubukçu, kaleci antrenörü Metin Bayındır'ın ise dün istifasını kabul ettiklerini belirtti.

Vestel Manisaspor Başkanı Haluk Çubukçu, tatil edilen Sakaryaspor maçıyla ilgili olarak federasyondan adaletli bir karar çıkmasını istedi. Haluk Çubukçu, "Dün yaşanan olaylardan daha kötüleri önceki yıllarda başka şehirlerde ve takımlarda yaşandı. Biz adaletli bir karar verilmesini istiyoruz" dedi.

(ÖA-YK-KÇ-S)

Kaynak: İHA