Verem Savaş Haftası Etkinlikleri

Verem Savaş Haftası Etkinlikleri

Her Yıl 3-10 Ocak Tarihleri Arasında Kutlanan Verem Savaş Haftası Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Verem Savaş Derneği Tarafından Ortaklaşa Düzenlenen Şiir, Resim ve Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Vali Can Direkçi Tarafından Verildi.

Verem Savaş Haftası Etkinlikleri

Her yıl 3-10 Ocak tarihleri arasında kutlanan Verem Savaş Haftası kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Verem Savaş Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Can Direkçi tarafından verildi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen öğrencilerin ödül törenine, Vali Can Direkçi ve Verem Savaş Derneği Başkanı Nevzat Akçin Okul Yöneticileri, öğretmenler ile derece alan öğrenciler katıldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Vali Can Direkçi, "Dünyada bir çok hastalık var ve bu hastalıklardan birisi de Verem hastalığıdır. Ancak eskiye oranla bu hastalığın tedavisi kolaylaşmış ve böyle günlerde yapılan bilinçlendirmelerle de en az seviyeye indirilmiştir. Verem Savaş Haftası nedeniyle çocuklarımızda güzel çalışmalarla ödül almaya hak kazanmışlardır. Kendilerini ve onlara destek olan aileler, öğretmenler ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Vali Can Direkçi'nin konuşmasının ardından şiir yarışmasında dereceye giren Eskipazar 100. Yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencisi Türkan Çalman, Safranbolu Emek İlköğretim Okulu öğrencisi Nurgül Köroğlu, Merkez Ömer Lütfü Özaytaç İlköğretim Okulu öğrencisi Gizem Büyükbaş, kompozisyon yarışmasında derece alan Merkez Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Aysun Toğlu, Safranbolu Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Elif Basançelebi, Merkez Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Esra Adakan, resim yarışmasında derce alan Safranbolu Mustafa Antepoğlu İlköğretim Okulu öğrencisi Furkan Yavuz, Safranbolu Özel Safran İlköğretim Okulu öğrencisi Batuhan Eren, Merkez Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencisi Abdullah Çor'un ödülleri Vali Can Direkçi ve Verem Savaş Derneği Başkanı Nevzat Akçin tarafından verildi.

Düzenlenen törende öğrencilerin öğretmenleri de ödüllendirildi.

(YE-OS-Y)

11.01.2008 21:40 TSİ