Vercauteren, Fenerbahçe ve Anderlecht'in Tur Şansını Eşit Görüyor

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Maçında Karşılaşacağı Anderlecht'in Teknik Direktörü Franky Vercauteren, Türk Futbolunu Yeteri Kadar Bilmediğini Belirterek, Turu Geçme Şansını Her İki Takım İçin de Yüzde Elli Olarak Değerlendirdi.

Vercauteren, Fenerbahçe ve Anderlecht'in Tur Şansını Eşit Görüyor

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme maçında karşılaşacağı Anderlecht'in Teknik Direktörü Franky Vercauteren, Türk futbolunu yeteri kadar bilmediğini belirterek, turu geçme şansını her iki takım için de yüzde elli olarak değerlendirdi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 15 Ağustos'ta oynayacakları Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme maçıyla ilgili açıklamalarda bulunan Vercauteren, Türk futbolunu yeteri kadar bilmediğini belirterek, "Elbette dünya standartlarında bir futbol oynandığını biliyorum. Ancak bir ülkenin futbola olan genel yeteneğini anlamak için orada uzun süre geçirmek gerekir. Ben şahsen Türkiye'ye tatil dışında gitmiş değilim" dedi. Her iki takımın da turu geçme şansını yüzde elli olarak değerlendiren Vercauteren, "Nereden

baktığınıza bağlı. Her iki takımın da bu işlerin ne kadar zor olduğunu bildiğini düşünüyorum. Her iki maç da çok yüksek bir futbol düzeyinde oynanacaktır. Beni üzen bu iki iyi takımdan birinin elenecek olması. Çünkü ilerki turlarda bazen karşınıza daha düşük kalitede takımlar çıkabiliyor. Bunu kimse istemez, ama durum bu. Dolayısıyla iyi olan kazansın" diye konuştu.

Vercauteren, Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos'la ilgili yöneltilen bir soruya ise, herhangi bir isim üzerinden yorum yapmak istemediğini belirterek, "Bazen bir isim çok fark meydana getirebilir. Ancak futbol mücadelesine bir bütün olarak bakmayı tercih ederim. Bahsi geçen kişi dünya çapında bir yıldız bile olsa biz yenilirsek bir adama değil, Fenerbahçe'ye yeniliriz. Yenersek de Fenerbahçe'yi yeneriz" ifadelerini kullandı.

Anderlecht Teknik Direktörü Franky Vercauteren, takımın son durumu ile ilgili yöneltilen soruya ise şuanda 2 sakat futbolcusu bulunduğunu belirterek karşılık verdi.

(İK-OK-S)