Ventura Özür Diledi

Dünya Kupası biletini alamayan İtalya'da teknik direktör Gian Piero Ventura, vatandaşlarından özür diledi.

Ventura Özür Diledi

2018 FIFA Dünya Kupası'na Avrupa Elemeleri Playoff Turu'nda, ilk maçta 1-0 yenildiğiile Milano'daki rövanşta 0-0 berabere kalarak elenen İtalya'da milli takım çalıştırıcısı Gian Piero Ventura, geleceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Maçın ardından basın toplantısı düzenleyen 69 yaşındaki teknik adam, sosyal medyada yer alan iddiaların aksine istifasını açıklamadı.

Sportif açıdan çok ağır bir sonuç aldıklarını dile getiren Ventura, "Böyle bir zamanda sadece sonuç nedeniyle İtalyanlardan özür dilerim." dedi. Ventura, San Siro'ya kendilerini desteklemeye gelen taraftarlara teşekkür etti.

Sonuçtan üzgün olduğunu ifade eden Ventura, "Dünya Kupası'na gitmek isteyen o hırslı iradeyi ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Bu takımın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum." diye konuştu.

İstifa edip etmeyeceği sorulan Gian Piero Ventura, "Hayır, bu konuda henüz Başkan'la görüşmüş değilim. Geleceğimi, federasyon ile değerlendireceğiz ve durumla yüzleşeceğiz." yanıtını verdi.

Anketten "Ancelotti" çıktı

Öte yandan, ülkede pek çok kesimin faturayı kestiği isim olan Ventura'nın yerine gelebilecek isimler de medyada tartışılmaya başlandı.

Ülkenin önde gelen spor gazetelerinden La Gazzetta dello Sport'un internet sitesindeki ankette, Ventura'nın yerine milli takım teknik direktörlüğüneTeknik Direktörü , İtalyan teknik adam Carlo Ancellotti,Teknik Direktörüve Rusya'nın Zenittakımını çalıştıranaday gösterildi.

Ankete katılanlardan %67 ile en çok oyu alan isim ise şu an bir takım çalıştırmayan ve boşta olan Carlo Ancellotti oldu.

Aynı başlıkta