Vehbi Vakkasoğlu: Aile Hayatı İçin En Güzel Örnek Hz. Peygamber

Vehbi Vakkasoğlu: Aile Hayatı İçin En Güzel Örnek Hz. Peygamber

Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu, "Aile hayatımızda tek örneğimiz Peygamber Efendimiz Hz.

Vehbi Vakkasoğlu: Aile Hayatı İçin En Güzel Örnek Hz. Peygamber

Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu, "Aile hayatımızda tek örneğimiz Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (sav) olmalıdır."dedi.

Yazar Vehbi Vakkasoğlu, Malatya'nın Hekimhan ilçesinde Battalgazi Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen 'Aile İçi İletişim' konulu konferansta konuştu. Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen konferansta ailede bireyler arası iletişimin önemine değinen Vakkasoğlu, Ailede sevgi iletişiminin sağlanabilmesi '3S' kuralı vardır. Birincisi sevgi ve saygı, ikincisi sabır, üçüncüsü de sadakattir."dedi.

Sağlıklı aile yapısı için en güzel örneğin Hz Peygamber (sav)' in hayatı olduğunu vurgulayan Vakkasoğlu, "Peygamber Efendimiz(sav)'i sadece ibadetlerde değil, aile hayatında da örnek almalıyız. Efendimiz, eş sevgisini ibadet haline getirmiştir. Eşimizin haliyle hâllenip ona işlerinde yardımcı olmalıyız. Eşimizin sesine her zaman kulak vermeliyiz" şeklinde konuştu. Ailede çocuk sevgisinin önemine de değinen Vakkasoğlu, "Ailede sevgisiz kalan çocuklar, intikamını tüm insanlıktan alıyor."dedi.