VDDK'dan Vali Çakır'a Ziyaret - Haberler
Haberi Paylaş

VDDK'dan Vali Çakır'a Ziyaret

AA - Haberler | Yerel
VDDK'dan Vali Çakır'a Ziyaret

Verçenik Dağcılık ve Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulubü Başkanı Emin Ali Kalcıoğlu, Rize Valisi Nurullah Çakır'ı ziyaret eti.

Verçenik Dağcılık ve Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulubü (VDDK) Başkanı Emin Ali Kalcıoğlu, Rize Valisi Nurullah Çakır'ı ziyaret eti.

Kalcıoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Vali Çakır'ı makamında ziyaret ederek, kulübün çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kalcıoğlu, burada yaptığı konuşmada, kulüp olarak yaşadıkları yerleri, sahip oldukları değerleri tanıma ve tanıtma amacında olduklarını belirtti.

Verçenik Dağcılık Kulübü olarak dağcılık sporunu geniş kesimlere yaymanın dışında Rize'nin dağlarını ve kültürünü tanıtmayı amaçladıklarını ifade eden Kalcıoğlu, "Bu tür geziler hem kültürel gezilerdir hem de insanın kendine yolculuğudur. Gitmediğimiz yer bizim değildir anlayışıyla memleketimizin her köşesine ayak basma niyetini taşıyoruz" dedi.

Çakır ise ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, "Dağcılık, bir takım teorik ve pratik eğitimlerin öğrenilmesi ve uygulanması sonrasında yapılmalıdır. Turizmcilerin dağcılarla ortak hareket etmesi gerekir" diye konuştu.

Kulüp üyeleri, ziyaret anısına Vali Çakır'a, Sal Yaylası'ndan Pokut Dağı'nın sisli görüntüsünün yer aldığı fotoğrafı hediye etti. - Rize

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500