Vatanseverler, 14 Nisan Mitingine Katılacak

Vatanseverler, 14 Nisan Mitingine Katılacak

Vatansever Kuvvetler Güç Birliği, 14 Nisan Tarihinde Adana'da Yapmayı Planladıkları 'Irak'taki Vahşete Son' Adlı Mitingi Erteleyerek, ADD'nin Mitingine Destek Verme Kararı Aldı.

Vatanseverler, 14 Nisan Mitingine Katılacak

Vatansever Kuvvetler Güç Birliği (VKGB) Derneği Genel Sekreteri Mesut Sezer, 14 Nisan tarihinde Adana'da yapmayı planladıkları 'Irak'taki vahşete son' adlı mitingi erteleyerek, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) aynı gün Ankara'da düzenleyeceği mitinge destek vereceklerini söyledi.

Yaptığı yazılı açıklamada, bütün Atatürkçü kuruluşları birlikte hareket etmeye çağıran Sezer, "Bu inançla daha önce 14 Nisan günü Adana'da düzenlemeyi düşündüğümüz 'Irak'taki vahşete son' adı altındaki bayrak yürüyüşünü, bütün hazırlıklarımız tamamlanmasına ve afişlerimiz dahi basılmasına rağmen, aynı gün Ankara'da ADD'nin mitingi olduğunu öğrenince 21 Nisan tarihine erteledik. Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak bütün şubelerimizle bu mitingde sade bir nefer gibi yerimizi alacağız. Aynı şekilde bütün ulusalcı, milliyetçi kuruluşların her mitingde bir araya gelmesinin ve sesini birlikte yükseltmesinin gerekli olduğuna inanıyoruz. Herhangi bir milliyetçi, Atatürkçü veya vatansever kuruluşun başarısını kendi başarımız olarak görüyoruz" dedi.

(HK-NÇ-NÇ-Y)