Vatandaşlar doğa Yürüyüşünün Keyfini Çıkardı

Vatandaşlar doğa Yürüyüşünün Keyfini Çıkardı

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Dağ-Doğa Yürüyüşü' Sivrice ilçesi Hazar Baba Dağı'nda gerçekleştirildi.

Vatandaşlar doğa Yürüyüşünün Keyfini Çıkardı

Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Dağ-Doğa Yürüyüşü' Sivrice ilçesi Hazar Baba Dağı'nda gerçekleştirildi.

Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Sivrice Kaymakamlığı işbirliği ile düzenlenen Dağ-Doğa yürüyüşüne Elazığ Vali Yardımcısı Tarık Bahadır, Sivrice Kaymakamı Sultan Doğru, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Düzenlenen program ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, dağ-doğa yürüyüşünün yılladır coşkuyla gerçekleştirildiğini ifade etti. Öztürk, "Hazarbaba Dağı, bulunduğu konumu ile Hazar Gölü ve Keban Baraj Gölü'nü görebilmesi, seyir tepesi konumunda bulunması, doğal bitki örtüsü, yaban hayatı, tepelerinde uzun süre kar tutma özelliği ile hem kayak merkezi hem dağ-doğa yürüyüşleri için ideal bir alandır." dedi.

Bu alanı bütün güzelliği ile Elazığ ve bütün dünyaya tanıtmak amacıyla organizasyonu düzenlediklerini ifade eden Öztürk, bu etkinlik ile gençlerin katılımını sağlamak ve faaliyetlerin sportif boyutuna da ilgiyi arttırmayı amaçladıklarını ifade etti.

Sivrice Kaymakamı Sultan Doğru da Hazar Gölü ve Hazarbaba Dağı ile ilçenin önemli turistik değerlere sahip olduğunu ifade ederek, yapılan dağ-doğa yürüyüşüne ev sahibi olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Konuşmaların ardından katılımcılar, güzel havanın da tadını çıkararak Hazarbaba Dağı tepesine doğru yürüyüşe geçti.

Kaynak: CHA