Vatan Haberleri

Vatan haber, Vatan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vatan - 11.06.2021
İtalya maçından notlar
Şenol Güneş, Moldova maçının 11'ini bozmadı3 isim kadroda yer almadıBakan Kasapoğlu millilerin yanındaGurbetçi vatandaşlardan destekİtalya da hazırlık maçının 11'i ile sahada yer aldıUĞUR DEMİRKIRDI / ROMA-(İtalya),- EURO 2020 açılış karşılaşmasında Türkiye, İtalya ile karşı karşıya geldi.
Vatan - 11.06.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Bosna Hersek, 14 ila 180 gün önce Kovid-19'u atlatan veya en az 14 gün önce aşı işlemini tamamlamış olan yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişte, negatif PCR testi ibraz etme zorunluluğundan muaf tutulacağını duyurdu.
Vatan - 11.06.2021
Avrupalı liberallerin yeni başkanı Türk asıllı İlhan Küçük oldu
Küçük, şunları kaydetti: "Liberaller Avrupa'daki coğrafyasını genişletiyor ve bu anlamda başkanlık görevine seçilmiş olmam hem son 30 yılda liberal değerlerin garantörü olarak yerini pekiştiren Hak ve Özgürlükler Hareketi için hem de Bulgaristan ve bütün bölgemiz için bir takdirdir. Yeni üye ülkelerin ve Batı Balkanlardaki ülkelerin vatandaşlarına, seslerine kulak verildiği ve sadece gözlemci olmayarak Avrupa süreçlerine içeriden katılabilecekleri yönünde güçlü bir mesaj gönderiyoruz.
Vatan - 11.06.2021
Son dakika haberleri: Bakan Kasapoğlu, Roma'da Türk taraftarlarla bir araya geldi
Gurbetçi vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektiren Kasapoğlu, sonrasında taraftarlarla milli takım lehine tezahüratlarda bulundu.
Vatan - 11.06.2021
Bosna Hersek'e Yabancıların Giriş Şartları Kolaylaştırıldı
Şimdiye kadar Sırbistan, Hırvatistan ve Karadağ vatandaşları PCR testi olmadan ülkeye girebiliyordu.
Vatan - 11.06.2021
Cezayir, İkinci El Binek Araçların İthalatına İlişkin Düzenlemeye Gitti
9 Haziran 2021 tarihli Cezayir Ek Bütçe Kanunu'nda yapılan mevzuat değişikliği ile;-3 yaşından küçük ikinci el binek araçlar ithal edilebilecektir,-Her vatandaş, bu haktan 3 yıl içinde bir kez yararlanabilecektir,-İthalat bedeli Cezayir'de açılacak döviz hesaplarına ithalatçı tarafından...
Vatan - 11.06.2021
Sıfır Atık Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllerini Aldılar
Sıfır Atık'ta, çevre ve doğa dostu çalışmalarıyla dikkat çeken Ladik Belediyesi'nin atıkların çevreye zarar vermeden değerlendirilmesi amacıyla Mayıs ayında başlattığı Atık Toplama ve Geri Dönüşüm Atıklardan Proje Üretme Yarışması'nın ödül töreni Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı'nın katılımıyla gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu yarışmada; çocukların atık malzemelerden ürettikleri sanat eserleri ile annelerin evlerinde biriktirdikleri atıklar miktarı değerlendirdi. Toplamda 10 ton toplanan atıklarda ve 17 eser içinden dereceye girenlere çocuklara ödülleri düzenlenen törenle verildi. Atık toplama yarışmasında 2815 kg ile 1'inciye; robot süpürge, 1700 kg ile 2'nciye; elektrikli ev süpürgesi, 650 kg ile 3'üncüye; elektrikli el süpürgesi, proje üretme yarışmasında 1'inciye; bisiklet, 2'nciye; tablet ve 3'üncüye; akıllı saat takdim edildi. Sıfır Atık yarışmasına katılım sağlayan vatandaşlara ise kahve makinası ve çeşitli oyuncaklar hane ziyaretlerinde teşekkür edilerek, hediye edildi.
Vatan - 11.06.2021
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Aygöl'den Vali Karadeniz'e Ziyaret
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Şefik Aygöl, Vali Yaşar Karadeniz'i makamında ziyaret etti.
Vatan - 11.06.2021
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 2021 Yılı Uzaktan Eğitim Sertifika Programları
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi bünyesinde kurulan Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAYEM) tarafından; mesleki ve kişisel gelişimini arttırmak isteyen tüm vatandaşlarımız için sağlık ve diğer mesleki/kişisel konularda Uzaktan Eğitim Sertifika Programları hazırlanmış ve kayıt alınmaya başlamıştır.
title