Vatan Haberleri

Vatan haber, Vatan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vatan - Dün
"İyi Ki Doğdun Esila"
Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sığırcı, pandemi döneminde zamanımızın çoğunu evde geçirmek zorunda kaldığımızı belirterek, özellikle engelli vatandaşlarımızın bu durumdan çok etkilendiğini söyledi.
Vatan - Dün
Vali Çeber, Çayeli Yatılı Bölge Kuran Kursu'nda İncelemelerde Bulundu
Vali Çeber, yapımına devam edilen Bölge Kur'an Kursu'nun Rize'ye büyük değer katacağını ifade ederek, " 23 Haziran 2017 de temelleri atılan Kuran Kursu'nda hayırsever vatandaşlarımızın da desteği ile son aşamalara gelmiş bulunmaktayız.
Vatan - Dün
Yks Öncesi Hazırlık Toplantısı Yapıldı
Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Artay Yağcı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Muğla Vali Yardımcısı M. Suphi Olcay, ÖSYM İl Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Ali Akar, İl Emniyet Müdürü, Süleyman Suvat Dilberoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Yusuf Kenan Topçu, İlçe Sağlık Müdürü Ali Volkan Cesur, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Semanur Başgül ile Zabıta Dairesi Başkanı Şevket Gülen katıldı.
Vatan - Dün
Yerli aşı 'Turkovac'ın Faz-3 çalışması başladı
'SON DÖNEMECE GİRMİŞ BULUNUYORUZ' Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın ile mücadele ve aşılamada mesafe katedildikçe kısıtlamaları da kaldırdıkları veya azalttıklarını belirterek, şunları söyledi:   "Haziran ayı başı ile birlikte pek çok alanda milletimize rahat nefes aldıracak açılımları zaten başlatmıştık. Dün de kabine toplantımızın ardından temmuz ayı ile birlikte sokağa çıkma kısıtlamaları başta olmak üzere pek çok konuya ilişkin mücadelemizi ve müjdelerimizi milletimiz ile paylaştık. Dışarıdan tenin ettiğimiz aşılar önemli olmakla birlikte asıl olan kendi aşımızı üretmektir. Bu salgının daha ne kadar süreceği, daha ne kadar mutasyon geçireceği belirsizdir. Ülkemizi salgın cenderesinden bir an önce kurtarmak, milletimizin sağlığını ve refahını güvence altına almak için kendi aşımıza sahip olmamız kritik öneme sahiptir. Üçüncü faza geçilen bu çalışma ile artık kendi aşımıza sahip olma konusunda artık son dönemece girmiş bulunuyoruz. Bu aşamanın da ön görülen sürede tamamlanarak aşımızın seri üretimine ve yaygın kullanıma geçilmesini temenni ediyorum. Vatandaşlarımızı bir an önce aşılarını olarak kendilerini ve sevdiklerini bu musibetten koruma hususunda sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyorum.
Vatan - Dün
Online ruhsat başvurusu Esnaf Odaları Birliğine tanıtıldı
Örnek çalışma Esnafın ruhsat işlemlerini en kısa ve kolay şekilde tamamlayarak bir an önce işlerine başlamalarını istediklerini dile getiren Başkan Batur, esnafa yönelik online ruhsat başvurunun örnek bir çalışma olacağına dikkat çekerek, "Konak Belediyesi olarak İzmir Esnaf Odaları Birliği ve esnaf odalarımızla beraber iyi çalışmalar yürütüyoruz. Ortak akılla projeler üretiyoruz. Bu yaptığımız çalışmanın da kentimize ve Türkiye'ye örnek olacak bir çalışma olduğunu bildiğimiz için heyecanla size takdim edelim dedik. Esnaf kardeşlerimizin işlerini kolaylaştıralım, destek olalım, yanlarında yer alalım dedik. Sizin de bu yaptığımız hizmetin vatandaşa, esnafa doğru şekilde iletilmesi ve bundan faydalanması noktasında bize katkınız büyük olacaktır" diye konuştu.
Vatan - Dün
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan, "yerli Kovid-19 aşısının üçüncü fazının ilk doz uygulamasına" video konferansla katıldı Açıklaması
Salgının ne kadar süreceğinin, ne kadar mutasyon geçireceğinin belirsiz olduğunun altını çizen Erdoğan, şunları kaydetti: "Ülkemizi salgın cenderesinden bir an önce kurtarmak, milletimizin sağlığını ve refahını güvence altına almak için kendi aşımıza sahip olmamız kritik öneme sahiptir. Üçüncü faza geçilen bu çalışmayla artık kendi aşımıza sahip olma konusunda son dönemece girmiş bulunuyoruz. Bu aşamanın da öngörülen sürede tamamlanarak, aşımızın seri üretimine ve yaygın kullanımına geçilmesini temenni ediyorum. Vatandaşlarımızı bir an önce aşılarını olarak, kendilerini ve sevdiklerini bu musibetten koruma hususunda sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyorum.
Vatan - Dün
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Bahçeli'nin, "Kimin yanındadır. Bölücülüğü mü destekliyor, yoksa Türkiye'nin yanında mı yer alıyor?" sorusuna işaret eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Önemli bir soru. Cevabını vereyim. Ben ve arkadaşlarım ve bütün dostlarımız, Türkiye'nin birliğinden ve bütünlüğünden yanayız. Biz, şanlı ordumuzun Tank Palet Fabrikası Katar ordusuna peşkeş çekilirken itiraz eden kişileriz. Sen ise Katar ordusuna peşkeş çekilirken alkışlayan kişiydin. Şimdi söyle bakalım. Vatanın birliğinden ve bütünlüğünden kim yana? Şanlı ordumuzdan kim yana? Biz, kendi vatan topraklarını ve o topraklarda yatan Süleyman Şah Türbesi'ni ve o topraklarda dalgalanan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bayrağını indirip, kaçıp toprağı düşmana teslim edenlerden yana değiliz.
Vatan - Dün
Çankırı Valisi Ayaz'dan Kovid-19 aşısı olmayanlara çağrı Açıklaması
Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede aşının önemine dikkati çekerek vatandaşlara aşılarını yaptırmaları çağrısında bulundu.
Vatan - Dün
Son dakika: İspanyol hükümeti, 1328 gündür tutuklu olan Katalan siyasetçiler için "kısmi af" çıkardı
Ana muhalefetteki sağ görüşlü Halk Partisi (PP) ile aşırı sağcı Vox ve liberal Vatandaşlar partileri, af kararının "İspanyol demokrasisine ve yasallığına bir darbe" olduğunu savundu.
Vatan - Dün
Erdoğan: İhracatta 200 milyar dolara ulaşarak yeni rekor bekliyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Katar Ekonomi Forumu' etkinliğine video mesajla hitap etti. Erdoğan, forumun hayırlara vesile olmasını dileyerek, "Koronavirüs salgını sebebiyle son 1,5 yıldır küresel ekonomi sancılı, sınamalar ve belirsizlikler ile dolu meşakkatli süreçten geçiyor. Son asrın en büyük sağlık krizi olarak nitelenen bu salgın, aşı konusunda yaşanan onca ilerlemeye rağmen dalgalar ve yeni varyantlar halinde ülkemizi etkilemeyi sürdürüyor. 2020 yılına dair ekonomik veriler dünyamızın nasıl bir girdabın içinde olduğunu göstermeye yeterlidir. Mesela 2020 yılında dünya ekonomisi yüzde 3,5 küçülmüş, küresel ticaret yüzde 10'a yakın daralmıştır. Uluslararası doğrudan yatırımlar yüzde 42 azalırken, 90 milyondan fazla insan aşırı yoksulluk sınırının altına düşmüştür. Küresel borç toplamı 282 trilyon dolara ulaşarak tarihin en yüksek seviyesini gördü. Gıda ve metal fiyatları dünya çapında son 10 yılın rekorunu kırdı. Bilhassa küresel sistemin çeperinde yer alan az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler salgın karşısında adeta kaderlerine terk edildi" dedi.  'TÜM İNSANLIĞIN AŞISI OLACAK'  Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı kayıtsızlığın aşı konusunda da sergilendiğini kaydederek, "Aynı kayıtsızlığın salgına karşı en büyük silah olan aşı meselesinde de sergilendiğine şahit oluyoruz. Dünyanın 100'e yakın ülkesinin halen ilk doz aşıya dahi ulaşamadığı vahim bir tablo ile karşı karşıyayız. Üstelik yapılan analizler 2023 yılına kadar 85 yoksul ülkenin aşıya erişim imkanı bulamayacağını işaret ediyor. İnsanlık olarak bize büyük bir aile olduğumuzu tekrar hatırlatan salgın ne yazık ki küresel dayanışma açısından bir fırsata tahvil edilemedi. Aşı ve ilaç adil şekilde tüm ülkelerin kullanımına açılmadıkça küresel ekonomik canlanmanın da mümkün olmayacağını biliyoruz. Türkiye olarak bu hassas dönemde sorumluluk üstlenmekten kaçınmadık. 'Dost kara günde belli olur' diyerek 158 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa tıbbi malzeme desteğinde bulunduk. Bir taraftan farklı kaynaklardan temin ettiğimiz aşıları vatandaşlarımıza uygularken diğer taraftan da henüz aşıya ulaşamamış dost ve kardeş ülkelere yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Vatan - Dün
(havadan görüntüyle)  KARAKÖY'DEKİ 45 YILLIK KATLI OTOPARKIN YERİNE MEYDAN YAPILACAK
Otoparkın yıkılması gerektiğini düşünen bir vatandaş ise, "Buranın 45 senelik bir konusu var.
Vatan - Dün
Bıçak çekip, cep telefonu ve parasını çaldılar
Aydın'ın Didim ilçesinde bıçakla tehdit edip bir vatandaşın cep telefonu ve parasını gasp eden 3 şüpheli yakalandı.
Vatan - Dün
CHP'li Torun'dan, Bahçeli'nin partili belediyelerle ilgili açıklamalarına yönelik değerlendirme Açıklaması
Torun, Devlet Bahçeli'nin, CHP'li belediyelerin hizmetleriyle ilgili ortada övünülecek bir şey olmadığını, aksine her belediye başkanının görevinin gereğini yaptığını belirttiğini aktararak, şu görüşleri paylaştı: "Ancak Sayın Bahçeli şunu bilmelidir, Türkiye, görevinin gereğini yerine getirmeyenler yüzünden bu hale düşmüştür. Evet bizim belediyelerimiz siyasi iktidarın tüm baskılarına, tüm engelleme girişimlerine rağmen gereğini yapmıştır. Ancak Bahçeli'nin de ifade ettiği gibi Türkiye'de her şey güllük gülistanlık değilse, bunun sebebi gereğini yerine getirmeyen siyasi iktidardır. Bunun sebebi, ülke kaynaklarını ihtiyaç sahibi vatandaşlar yerine, küçük bir azınlık için kullanan sorunlu yönetim anlayışıdır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Vatan Haberleri | Vatan Haber - Haberler - Sayfa 3 - Vatan haberleri, son dakika vatan haber ve gelişmeleri burada. Akdeniz Üniversitesinde ÖSYM Antalya Değerlendirme Toplantısı düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 02:05:26. #1.14#

title