Vasgirt Deresi Islah Çalışmaları Sürüyor
Haberler » Güncel » Haber

Vasgirt Deresi Islah Çalışmaları Sürüyor

Erzincan Şehir Merkezi ile Kavakyolu Beldesi Arasından Geçen Işıkpınar Deresi Yatağında Devlet Su İşleri (DSİ) Tarafından Başlatılan Islah Çalışmaları Hızıyla Sürüyor.

Vasgirt Deresi Islah Çalışmaları Sürüyor

Erzincan şehir merkezi ile Kavakyolu beldesi arasından geçen Işıkpınar Deresi yatağında Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından başlatılan ıslah çalışmaları hızıyla sürüyor.

Vali Abdulkadir Demir, Işıkpınar Deresi'nde yapılan ıslah çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

10,5 kilometrelik derenin ıslahının 2010 yılında bitirilmesinin planlandığını söyleyen Vali Demir, "Işıkpınar köyünden başlayarak, Kavakyolu beldesi arasından geçen ve Karasu Nehri'ne kadar uzanan Işıkpınar Deresi (Vasgirt Deresi) ıslah çalışmaları sürüyor. Yaklaşık 4 Milyon TL'ye mal olacak ıslah çalışmasının ardından bölge yeşil alan ve spor alanları olarak kullanılacak. Yapılacak proje neticesinde derenin maksimum feyezan debisini geçirecek şartta boyutlandırılıp üzerinde yürüme bantları ile boşa çıkan alanların yeşillendirilmesi sağlanacaktır." dedi.

Dere üzerinde bulunan Kavakyolu Köprüsü'nün ikinci bir köprüyle genişletilerek, Demirkent beldesini Kavakyolu beldesine bağlamayı planladıklarını kaydeden Demir, ıslah çalışmasıyla 500 dönümlük şeritsel bir alanın ortaya çıkacağını dile getirdi.(CİHAN)