Varto Devlet Hastahanesi İso Kalite Belgesi Almaya Hazırlanıyor

Varto Devlet Hastahanesi İso Kalite Belgesi Almaya Hazırlanıyor

Muş'un Varto İlçe Devlet Hastanesi İdari Kısımda Görevli Bulunan Personele İso 9001:2000 Kalite Ödülü Konusunda Eğitim Semineri Verildi.

Varto Devlet Hastahanesi İso Kalite Belgesi Almaya Hazırlanıyor

Muş'un Varto İlçe Devlet Hastanesi idari kısımda görevli bulunan personele İSO 9001:2000 kalite ödülü konusunda eğitim semineri verildi.

Hastane personelinin yoğun ilgi gösterdiği seminerle ilgili bilgi veren İstanbul'da özel bir danışmanlık şirketinin yetkilisi Mehmet Çolak, katılımdan ve eğitim sürecinden çok memnun olduğunu anlattı. Çolak, "Katılımcılarla oldukça güzel bir şekilde eğitimimizi sürdürüyoruz. Yaklaşık olarak 6 aylık bir çalışma sürecimiz olacak. Bu eğitimler bittikten sonra danışmanlık hizmetimiz, rutin ziyaretlerimiz olacak. Çalışmaları hastane kalite ekibi ile birlikte sürdüreceğiz" dedi.

Varto Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Aydın Toktamış ise, kaliteli ve standartlara uygun bir hizmet amacında olduklarını söyledi. Eğitim ve daha sonraki denetim sürecini anlatan Dr. Toktamış, "İlgililer hastanemizin her noktasını denetleyip kalite standartları tuttuysa belgelendirmeyi yapıp gidecekler. Ondan sonra, tekrar denetlenecek bir sistem. Yani her yıl denetlenecek ve uygun görülürse belge verilecek, değilse iptaline karar verilecek. Denetlemeler, uluslararası bağımsız denetçiler tarafından

yapılıyor. Sonuçta hasta ve hastahane çalışanının memnuniyetini arttıran, kafa karışıklıklarını giderecek bir eğitim sürecinden geçeceğiz. Kalite ödülü belgesi almaya umutluyuz ve alacağız" diye konuştu.

(FÇ-MET-OK-Y)

Kaynak: İHA