Vanlılar "Gönül Köprüsü Projesi" Kapsamında Şehre Gelen İlk Kafile Misafirlerini Uğurladı, İkincisini Karşıladı

Vanlılar "Gönül Köprüsü Projesi" Kapsamında Şehre Gelen İlk Kafile Misafirlerini Uğurladı, İkincisini Karşıladı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Gönül Köprüsü Projesi' Kapsamında Ankara'dan Van'a Geçen Hafta Gelen İlk Kafile Bugün Yolcu Edilirken, İkinci Kafile Van'a Ayak Bastı.

Vanlılar

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Gönül Köprüsü Projesi' kapsamında Ankara'dan Van'a geçen hafta gelen ilk kafile bugün yolcu edilirken, ikinci kafile Van'a ayak bastı.

Bir haftadan beri gezen 400 kişilik Ankaralı öğrenci kafilesi sabah saatlerinde Serhat Eğitim Kurumları'nda yedikleri yemekten sonra mihmandar aileler ve milli eğitim müdürlüğü yetkilileri tarafından uğurlandı. Mihmandar aileler misafir ettikleri öğrencilere yol azığı hazırlayarak çeşitli hediyeler verdi.

Van'dan ayrılmadan önce göl kıyısında bol bol hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, çok güzel bir gezi geçirdiklerini söyledi.

Öğrencilerden Ufuk Kart, Van'a gelmeden önce sıkıcı bir gezici olacağını düşündüğünü belirterek, "Yanılmışız. Her şeyi ile çok güzel bir geziydi. Ben doğrusu Van'ın bu kadar güzel, insanlarının bu kadar sıcakkanlı olabileceğini tahmin etmiyordum. 2 gün boyunca bir ailede misafir olduk. Piknik yaptık. Semaver çayı içtik. Otlu peynir yedik. Çarşıyı dolaştık. Birçok kişiyle tanıştık. Hepsi de çok sıcakkanlıydı. Doğrusu bu ilgi ve alakadan çok etkilendik. Biz şimdi gidiyoruz ama yine geleceğiz. Gönlümüzün yarısı burada kaldı. Buraları ailemize ve dostlarımıza da anlatacağız. Onlarla geleceğiz." dedi.

Mihmandar ailelerden Özer Durmaz ise misafirperver bir millet olarak, en iyi şekilde öğrencileri ağırlamaya çalıştıklarını söyledi.

Öte yandan proje kapsamında Ankara'dan ikinci öğrenci bu sabah Van'a ulaştı.

Öğrenciler, 3 gün Van'ın tarihi ve doğal güzelliklerini gezip görme imkanı bulacak, 2 gün ise mihmandar ailelerle kalacak.