Van Yine Sallandı

Van Yine Sallandı

Hali hazırda deprem yorgunu olan Van, 5.0 şiddetinde sallandı.

Van Yine Sallandı

'da merkez üssü Karagündüz Köyü olan 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadı.

Deprem Araştırma Merkezi'nden alınan bilgiye göre saat 23.07'de meydana gelen depremin merkez üssü Van'ın Karagündüz Köyü olarak belirlendi. Yaklaşık 20 saniye süren depremde ilk belirlemelere gören ölen yada yaralana olmazken, kısa süreli panik yaşandı. Van Vali Vekili Atay Uslu, şu ana kadar kendilerine herhangi bir yıkım ihbarı gelmediğini söyledi.

VAN HALKI SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Merkez üssü Van merkeze bağlı Karagündüz köyü olan, 5.0 büyüklüğündeki deprem, Van halkını korkuttu. 7.2. ile 5.6 büyüklüğündeki depremler ve bu depremlerin artçılarında kış boyu evlerine girmeyen Vanlılar, havaların ısınmasıyla evlerine girdi. Depremin izlerini yavaş yavaş silmeye başlayan Vanlılar, saat 23.07'de, meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremle tekrar sokaklara döküldüler. Kimi evinin önüne, kimi parklara kimi de valilik bahçesine giderek geceyi geçirmeye çalıştı.

YÜZLERCE CAN YİTİP GİTMİŞTİ

Van'da daha önce meydana gelen depremlerde bir çok insan yaşamını yitirmişti. Bu konuda en son AFAD: ''23 Ekim'deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 604, 9 Kasım'daki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 32'' demişti.

Kaynak: Haberler.Com

Manşet

Haberler