Van: Vatso'dan Fuar Katılımcılarına İftar Yemeği

Van: Vatso'dan Fuar Katılımcılarına İftar Yemeği

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Vatso) Tarafından 13. Van-asya Uluslararası İpekyolu Turizm Ticaret ve Sanayi Fuarı'na Katılan Firmalara İftar Yemeği Verdi.

Van: Vatso'dan Fuar Katılımcılarına İftar Yemeği

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) tarafından 13. Van-Asya Uluslararası İpekyolu Turizm Ticaret ve Sanayi Fuarı'na katılan firmalara iftar yemeği verdi.

Tamara otelde verilen iftar yemeğine Van Vali Yardımcısı Osman Ahsen, Saray Kaymakamı Hüseyin Güney, VATSO Yönetim Kurulu üyeleri ve fuara katılan çok sayıda firma temsilcileri katıldı. Yemek sonrası bir konuşma yapan VATSO Yönetim Kuluru Başkanı Zahir Kandaşoğlu, 13.'sünü düzenledikleri Van-Asya Uluslararası İpekyolu Turizm Ticaret ve Sanayi Fuarı'nın sonuna geldiklerini söyledi. Kandaoğlu, fuarın Van'a ve Doğu Anadolu Bölgesi adına yakışır bir fuarın olduğunu belirtti. Amaçlarının Doğu Anadolu Bölgesi'nde zor şartlar altında ticaret ve yatırım yapan firma sahiplarini fuar sayesinde tüketicilerle bir araya getirmek olduğunu ifade eden Kandaşoğlu, "Bu bölgede sahaya çıkan siz değerli genç iş adamlarına yeniden moral vermek, sizlere önderlik etmek, bu bölgede ciddi bir şekilde istihdam alanı açmak ve bu bölgenin vizyonunu değiştirmektir. Biz oda olarak bunun peşinden koşuyoruz. Bunu da yakaladığımıza inanıyorum. Bu bölgenin istihdam alanına ve birlik beraberliğe ihtiyaç vardır. Ben bunu her zaman söylüyorum. Gençlerimiz ciddi bir şekilde sahaya çıkmaları lazım. Gençlerimiz sivil toplum örgütleri, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri arasında yer almaları lazım. Gençler sahaya çıkmadan, bu işlerin içerisine girmeden biz bu bölgenin kaderini değiştiremeyiz" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından fuara katkıda bulunan Van Valisi M. Niyazı Tanılır'a Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün'e ve İl Emniyet Müdürü M. Salih Kesmez ve fuara katılanlara birer plaket verildi.

Kaynak: İHA