Van: Van Gölü'nde Fırtına

Van: Van Gölü'nde Fırtına

Van Gölü Üzerinde Bulunan Akdamar Adası'ndaki Akdamar Kilisesi'ni Ziyarete Giden 3'ü Bayan 7 Kişi, Gölde Fırtına Sebebiyle Dalgaların Yükselmesi ile Birlikte Korku Dolu Dakikalar Yaşadı. Dalgaların Çekilmesi ile Birlikte Kilise Restorasyonunda Çalışan İşçiler ile Yerli Turistler, Teknelerle Gevaş İlçesi'nde Bulunan İskeleye Getirildi.

Van: Van Gölü'nde Fırtına

Van Gölü üzerinde bulunan Akdamar Adası'ndaki Akdamar Kilisesi'ni ziyarete giden 3'ü bayan 7 kişi, gölde fırtına sebebiyle dalgaların yükselmesi ile birlikte korku dolu dakikalar yaşadı. Dalgaların çekilmesi ile birlikte kilise restorasyonunda çalışan işçiler ile yerli turistler, teknelerle Gevaş İlçesi'nde bulunan iskeleye getirildi.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Van Gölü'nde çıkan fırtına nedeniyle oluşan dalgalar sonucu Akdamar Kilisesi'nde bulunan 7 yerli turist, '155 Polis İmdat' telefonuna arayarak mahsur kaldıklarını söyledi. Akdamar Kilisesi'nin restorasyonunu yapan Kartalkaya Firma çalışanlarının da bulunduğu ada da, yerli turistler işçilerle birlikte 2 tekne ile Gevaş İlçesi sahilinde bulunan ve Kartalkaya Firması sahibi Cahit Zeydanlı tarafından yaptırılan iskeleye geldi. Gazetecilerin sorularını cevapsız bırakan turistler, otomobille iskeleden ayrıldı.

Kaynak: İHA