Van: Van'da Yerel Yönetim

Van: Van'da Yerel Yönetim

Van Belediye Başkanlığı, Trafik Yoğunluğu ve Park Sorununa Son Vermek İçin Paralı Parkometre Uygulamasına Geçileceği Bildirildi.

Van: Van'da Yerel Yönetim

Van Belediye Başkanlığı, trafik yoğunluğu ve park sorununa son vermek için paralı parkometre uygulamasına geçileceği bildirildi.

Belediye Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada belediyenin, çeşitli cadde ve sokakları ihaleye çıkartarak hem ek gelir elde etmeyi hemde trafik problemini ortadan kaldırmayı hedeflediği belirtildi. Belediyenin denetiminde bulunan İskele Caddesi, Beşyol-Zübeyde Hanım kavşakları, Sıhke Caddesi, Beşyol-Soydan kavşakları ve Cumhuriyet Caddesi'ne dik çıkan 1-2-3-4-5 ve 6. sokakların ihalesinin yapıldığı kaydedilen açıklamada, "Belediye Başkanı Burhan Yenigün başkanlığında, açık artırım usulüyle yapılan ihaleye İpek Bilgisayar, Faktör Güvenlik ve Park Hizmetleri Limited. Şirketi ve Yüksel Medikal isimli 3 firma katıldı. En yüksek fiyatı yapan Faktör Güvenlik ve Park Hizmetleri Limited Şirketi, aylık 28 bin YTL artı KDV ile ihaleyi kazandı. İhaleyi kazanan firma, belediye trafik biriminin yer tesliminden hemen sonra çalışmalara başlayacak" denildi.

Kaynak: İHA