Van: Van'da Toplu Zehirlenme Şüphesi

Van: Van'da Toplu Zehirlenme Şüphesi

Van'ın Çatak İlçesi'ndeki 2 Yatılı İlköğretim Okulunda Okuyan ve Yedikleri Gıdadan Zehirlendikleri Tahmin Edilen Öğrencilerin Bir Bölümü Hastaneye Kaldırıldı.

Van: Van'da Toplu Zehirlenme Şüphesi

Van'ın Çatak İlçesi'ndeki 2 yatılı ilköğretim okulunda okuyan ve yedikleri gıdadan zehirlendikleri tahmin edilen öğrencilerin bir bölümü hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) ile Kayaboğazı YİBO'da taşımalı sistemle eğitim ve öğretim gören öğrencilerin bir bölümü, köylerine geri döndükten sonra akşam saatlerinde rahatsızlandı. Baş ağrısı, kusma ve ateş şikayetleri olan yaklaşık 70 öğrenci, aileleri tarafından Çatak Sağlık Ocağı'na getirildi. Yedikleri gıdadan zehirlendikleri tahmin edilen öğrencilerin tedavilerinin sürdüğü, bir bölüm öğrencinin taburcu edildiği, yaklaşık 10 öğrencinin de Van İpekyolu Devlet Hastanesi'ne sevk edildidiği belirtildi. Her iki okula da aynı şirket tarafından yemek dağıtıldığı öğrenilirken, çocukların bugün öğle yemeğinde yedikleri patates ezmesi, makarna ve köfteden zehirlenmiş olabilecekleri kaydedildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Kaynak: İHA