Van: Van'da Kış Hazırlığı

Van: Van'da Kış Hazırlığı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Van İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adnan Yaviç, Önümüzdeki Kış Mevsiminde 300 Personel ve 73 Adet Araç ile Vereceği Karla Mücadele Çalışması İçin 3 Milyon YTL Kaynak Ayırdıklarını Söyledi.

Van İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adnan Yaviç, önümüzdeki kış mevsiminde 300 personel ve 73 adet araç ile vereceği karla mücadele çalışması için 3 milyon YTL kaynak ayırdıklarını söyledi.

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte İl Özel İdaresi'nin karla mücadele çalışmaları için sürdürdüğü hazırlıkları bitirme aşamasına getirdiğini ifade eden Genel Sekreter Adnan Yaviç, geçtiğimiz yıl köy hizmetlerinin yeni lağvedilerek İl Özel İdaresi'nin bünyesine alınmasına rağmen sorunsuz bir kış mevsimi geçirdiklerini kaydetti. Hiç bir köy muhtarın, yolunun açılması için kendilerine şikayette bulunmadığını ifade eden Yaviç, geçen kış mevsimi boyunca 300 personelin 69 araçlık makina parkıyla 30 bin kilometre yol açtığını söyledi. Kış mevsimi boyunca karla mücadele için yapılan çalışmalar kapsamında akaryakıt ve araç yedek parçası için 2 milyon 500 bin YTL para harcadıklarını ifade etti.

Bu yıl da karla mücadele için bütün hazırlıklarını tamamladıklarını söyleyen Yaviç, "5 bin kilometre olan karayolu ağımız için mevcut olan 20 dozer, 22 greyder, 13 yükleyici, 4 kar savurma makinası, 4 treyle ve 6 kar küreme makinasından oluşan 69 araçlık makina parkımıza 2 adet kar küreme makinası ile 2 adette kar savurma makinesi daha alarak 73 adete çıkardık. Personelimizden herhangi bir değişiklik olmaz iken, akaryakıt ve yedek parça içinde 3 milyon YTL kaynak ayırdık" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title