Van Valisi Özdemir Çakacak Taşkın Bölgesinde

Van Valisi Özdemir Çakacak Taşkın Bölgesinde

Van Valisi Özdemir Çakacak, Taşkının Yaşandığı Erciş İlçesine Devlet Olarak Tüm İmkanların Seferber Edildiğini, Kısa Zaman İçerisinde de Vatandaşların Yaralarının Sarılacağını Söyledi.

Van Valisi Özdemir Çakacak Taşkın Bölgesinde

Van Valisi Özdemir Çakacak, taşkının yaşandığı Erciş ilçesine devlet olarak tüm imkanların seferber edildiğini, kısa zaman içerisinde de vatandaşların yaralarının sarılacağını söyledi.

Zeylan Çayı'nın taşması sonucu hasar gören Taşkapı ve Hasanabdal köylerinde İlçe Kaymakamı Ferhat Kurtoğlu, Erciş Belediye Başkan Vekili Burhan Yardımcı ile birlikte incelemelerde bulunan Vali Çakacak, taşkın bölgesinde gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi. Can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Çakacak, "DSİ, Karayolları, Van İl Özel İdaresi'ne ait tüm iş makinelerimiz Van'dan hareket etmiştir. Hasar gören köy yolunda gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Yarın sabahtan itibaren de,

Taşkapı köyünün bağlantısını sağlayan köprü ayaklarında gerekli dolgu işlemlerine başlanılacak" dedi.

Vali Çakacak, daha sonra Taşkapı köyünden ayrılarak Hasanabdal köyünde incelemelerde bulundu. Burada taşkın bölgesine gönderilen Van Sivil Savunma Arama Kurtarma Müdürlüğü'ne bağlı araçları inceleyen ve ilgililerden bilgi alan Vali Çakacak, ardından Erciş İlçe Kaymakamlık makamında kriz masasının çalışmalarını takip ettikten sonra karayolu ile Van'a hareket etti.

Öte yandan, kar sularının erimesiyle birlikte Zeylan Çayı'nda meydana gelen taşkın sonucu akşam saatlerinde Taşkapı köyü Aşağı ve Yukarı Mescitli mezralarında önceden boşaltılmış 8 evin yıkıldığı bildirilirken, Türk Kızılayı Van ve Erciş şubeleri tarafından bölgeye 25 çadır ile 100 battaniye sevk edildiği öğrenildi.

(NÇ-OK-OK-Y)