Van Valisi Çakacak'tan Vatso'ya Ziyaret

Van Valisi Çakacak'tan Vatso'ya Ziyaret

Van Valisi Özdemir Çakacak, Göreve Yeni Başladığı İçin Kurumlardan Brifing Aldığını Belirterek, "Tam Olarak Fotoğrafımızı Gördükten Sonra Çalışmalarımıza Yön Vereceğiz" Dedi.

Van Valisi Çakacak'tan Vatso'ya Ziyaret

Van Valisi Özdemir Çakacak, göreve yeni başladığı için kurumlardan brifing aldığını belirterek, "Tam olarak fotoğrafımızı gördükten sonra çalışmalarımıza yön vereceğiz" dedi.

Van Valisi olarak göreve başlayan Özdemir Çakacak, ili tanımak ve çalışmalar hakkında bilgi almak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının yanısıra sivil toplum örgütlerini de gezerek incelemelerde bulunuyor. Van Ticaret ve Sanayi Odası'nı (VATSO) ziyaret eden Vali Çakacak, yeni hizmete açılan binayı gezip çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Vali Çakacak'a binayı gezdiren VATSO Başkanı Zahir Kandaşoğlu, faaliyetleri, sorunları ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

VATSO ziyaretinde aylık olarak yapılan Olağan Meclis Toplantısı'na da katılan Vali Çakacak, ticaret ve sanayi odalarının ekonominin ateşleyici gücü konumunda olduğunu söyledi. Vali Çakacak, "Bilindiği gibi göreve yeni başladım. Kurumlardan brifingler alıyorum. Tam olarak fotoğrafımızı gördükten sonra çalışmalarımıza yön vereceğiz. Kültür ve tarihi zenginlikleri ile turizm merkezi adayı olan Van'a hizmet etmeye geldim. İlimize bir şeyler kazandırmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Vali Çakacak'ın VATSO ziyaretine Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez de katıldı.

(AKK-MET-OK-Y)