Van PKK'lı Terörist: M.o; "Darbe Olacağı Bize Bildirildi"

Van PKK'lı Terörist: M.o; "Darbe Olacağı Bize Bildirildi"

Van'da 17 Ağustos'ta 2 Nisan Polis Merkezi'ne saldırı düzenleyen PKK'lı terörist M.O.'nun hastane odasındaki konuşmaları ortaya çıktı.

Van PKK'lı Terörist: M.o;

Van'da 17 Ağustos'ta 2 Nisan Polis Merkezi'ne saldırı düzenleyen PKK'lı terörist M.O.'nun hastane odasındaki konuşmaları ortaya çıktı. Görüntülere yansıyan konuşmalara göre, M.O., "15 Temmuz günü darbe olacağını cihazdan bize söylediler" dedi. M.O. konuşmasından şunları söyledi:

"15 Temmuz günü darbe olacağını cihazdan bize söylediler. Bu bilgi en üst karargah komutanından geldi, Murat Karayılan'dan. Murat Karayılan aracılığıyla bütün eyaletlere duyuruldu. İste bu bildiride daha çok askerlere yönelik saldırıların bitirilmesi, yani askerlere karşı hiçbir saldırı, suikast, şehit ettirme gibi durumlar olmayacak. Tamamen her şey polislere ve özel hareketçilere yönelik olacağını söylediler. Yani bu şekilde söylendi. Ondan sonra zaten bu bildiriler emniyet komutanlarına dağıtılır, onlarda eyalet yönetimlerine dağıtır. Tamamen telsiz aracılığıyla bunlar dağıtıldı. Darbe gününden sonra 16 Temmuz sabahı darbenin işlevsiz olduğu, püskürtüldüğünü öğrendiler. O yüzden söylenen bu askerlere yönelik olan saldırılar yine yapılacak. Bunlar tamamen eyalet komutanından gelen bildiri en üst yönetim komutanından dağıtıldı. Sonra eyalet komutanlarından da eyalet yönetimlerine telsiz üzerinden dağıtıldı."

GÖRÜNTKLER VAN DOSYASINDA

VAN DHA

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA