Van: Muradiye Yibo'da 2 Yıl Aradan Sonra Eğitim-öğretim Başladı

Van: Muradiye Yibo'da 2 Yıl Aradan Sonra Eğitim-öğretim Başladı

Van'ın Muradiye İlçesi'nde Bulunan ve Depreme Karşı Dayanıklı Hale Getirilmesi Çalışmaları Nedeniyle 2 Yıl Aradan Sonra Yeniden Eğitim ve Öğretime Açılan Yatılı İlköğretim Okulu'nda (Yibo), Hayırsever Bir İşadamı Tarafından Öğrencilere Diş Macunu ve Fırça Dağıtıldı.

Van: Muradiye Yibo'da 2 Yıl Aradan Sonra Eğitim-öğretim Başladı

Van'ın Muradiye İlçesi'nde bulunan ve depreme karşı dayanıklı hale getirilmesi çalışmaları nedeniyle 2 yıl aradan sonra yeniden eğitim ve öğretime açılan Yatılı İlköğretim Okulu'nda (YİBO), hayırsever bir işadamı tarafından öğrencilere diş macunu ve fırça dağıtıldı.

İlçenin Yenişehir Mahallesi'nde bulunan YİBO'ya hayırsever işadamı M. Sabri Akdemir'le birlikte gelen Muradiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu, yapılan yardımdan ötürü Akdemir'e teşekkür etti. YİBO binasının 2 yıl süren depreme karşı güçlendirme inşaatının yeni bitirildiğini belirten Kütükçüoğlu, "Yapılan güçlendirme, tamir ve tadilat nedeniyle okulumuz kapalıydı. Nihayet çalışmalar bitirildi. Bu yıl okulu karma YİBO haline getirdik. Artık erkek öğrencilerin yanısıra kız öğrenciler de burada eğitim ve öğretimlerini sürdürecek. Bu arada, işadamı sayın M. Sabri Akdemir, siz öğrencilere diş macunu ve fırça hediye edecek. Ayrıca devlet tarafından karşılanmayan ihtiyaçlarınızı da karşılayacak. Bu konuda bizlere açık çek verdi. Çalışmak sizlerden, ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden. Yeter ki okuyun. Elimizden geleninin fazlasını yaparak sizlere her konuda destek olacağız" dedi.

İşadamı M. Sabri Akdemir ise, Muradiyeli diğer işadamlarının da eğitime destek vermesi gerektiğini söyledi. Aydemir, "Benim yaptığım çok büyük bir şey değil. Sadece öğrencileri okumaya teşvik amacıyla ufak bir hediye. Asıl olan öğrencilere maddi konularda destek çıkmaktır" diye konuştu.

Daha sonra 320 erkek, 60 kız öğrenciye getirilen diş macunu ve fırçalar, İlçe Milli Eğtim Müdürü Kütükçüoğlu ile hayırsever işadamı Aydemir tarafından öğrencilere dağıtıldı.