Van'ın Varoş Okulunun Futbol Takımı Şampiyonaya Buruk Gitti

Niğde'de Yapılacak Türkiye Yıldız Kızlar Futbol Şampiyonası'nda Van'ı Temsil Edecek Fevzi Geyik İlköğretim Okulu Kızlar Futbol Takımı, Spor Kamuoyunun İlgisizliğinden Finallere Buruk Gitti.

Van'ın Varoş Okulunun Futbol Takımı Şampiyonaya Buruk Gitti

Niğde'de yapılacak Türkiye Yıldız Kızlar Futbol Şampiyonası'nda Van'ı temsil edecek Fevzi Geyik İlköğretim Okulu Kızlar Futbol Takımı, spor kamuoyunun ilgisizliğinden finallere buruk gitti.

Van'ın Hacıbekir mahallesinde çoğunluğu dar gelirli vatandaşların çocuklarının eğitim gördüğü Fevzi Geyik İlköğretim Okulu, sportif dallarda özel okulların elde edemediği başarılara her gün bir yenisini ekliyor. Maddi imkansızlıklar sebebiyle her yıl büyük sıkıntı yaşayan Fevzi Geyik İlköğretim Okulu öğrencileri idareci-öğretmen ve personel üçgeniyle katıldıkları tüm sportif müsabakalarda şampiyonluk ipini göğüslüyorlar.

Son 8 yılda il ve grup maçlarında birinci olan Fevzi Geyik İlköğretim Okulu Kız Futbol Takımı 2 Türkiye derecesiyle birlikte geçtiğimiz günlerde Osmaniye'de düzenlenen ve 8 takımın katıldığı "Türkiye Yıldız Kızlar Grup Maçları'"nı gol yemeden namağlup bitirdiler. Grup birincisi olan Varoşların takımı 26-31 Mayıs tarihleri arasında Niğde'de yapılacak Türkiye finallerinde Van'ı temsil edecek.

Gruplarında birinci Ankara, Antalya, Trabzon, Amasya, Giresun, ve Ağrı illerinin takımlarıyla karşılaşacak Fevzi Geyik İlköğretim Okulu Yıldız Kızlar Futbol Takımı da son hazırlıklarını tamamlayarak Niğde'ye hareket etti. Niğde'de yapılacak final karşılaşmalarına Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gidiş-dönüş için tahsis edilen araç ve barınma için misafirhane dışında spor camiası ve kamuoyundan da destek verilmemesi idareci ve sporcuları üzdü.

Son yıllarda tüm spor dallarında olduğu gibi özellikle futbolda önemli başarılar sağlamalarına karşın futbol camiası ve kamuoyunun ilgisizliğinden yakınan Okulu Müdürü Fırat Şad, altyapıya önem vermeyen futbol yöneticilerini de samimiyetsizlikle suçladı.

Yöneticilere, "Taşıma Su ile Değirmen Dönmez" atasözünü hatırlatan Şad, "Van neden bir Bursa, bir Gaziantep olmuyor? Geçmişte Vanspor'la çok acı bir tecrübe yaşadık. Vanspor'un amatör kümeye kadar düşmesi altyapıya önem verilmemesinden kaynaklanıyor. Şimdi de aynı durum söz konusu. Biz erkek ve kızlarda son 8 yılda grup ve Türkiye finallerinde önemli başarılar elde ettik. Ancak kimsenin umurunda bile değil. Sporda başarı isteniyorsa herkes üzerine düşeni samimiyetle yerine getirmesi gerekir. 'Taşıma Su İle Değirmen Dönmez' sürekli başarı isteniyorsa bunun da tek yolu altyapıya önem vermekle mümkündür. Fevzi Geyik İlköğretim Okulu'nun sportif başarılarının devamlı olması da çok güçlü bir altyapından kaynaklanıyor. Ancak bu tüm olumsuzluklara rağmen kızlarımız Niğde'de yapılacak olan Türkiye finallerinde Van'ı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum" dedi.