Van'ın Gevaş İlçesinde Kurtuluş Coşkusu

Van'ın Gevaş İlçesinde Kurtuluş Coşkusu

Van'ın Gevaş İlçesinin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 89. Yıldönümü, Düzenlenen Törenle Kutlandı.

Van'ın Gevaş İlçesinde Kurtuluş Coşkusu

Van'ın Gevaş ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıldönümü, düzenlenen törenle kutlandı.

Kaymakamlık binası önünde Atatürk büstüne çelenklerin bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kutlama töreni, Hüsrev Yıldız Caddesi'nde devam etti. Törende bir konuşma yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Hacı Biner, "Sizler 'soykırım yapıldı' diyenlere inanmayın. Onlar tahrik edilmiş insanlardır. Eminim dün nasıl denizde sarsıldılarsa yine aynı akıbete uğrarlar. Yeter ki imanımız düzgün, birlik ve beraberliğimiz müşterek olsun. Biz fakir olabiliriz, işsiz, güçsüz olabiliriz. Ama asla vatansız, bayraksız, evlatsız kalamayız. Biz çok şükür Müslüman'ız. Müslümanlar kardeştir. Biz, imanımızla onları boğarız" dedi.

Konuşmanın ardından Gevaş Çok Programlı Lisesi öğrencileri tarafından temsili kurtuluş gösterisi yapıldı. Kutlama, törene katılanların çektiği halay ve öğrencilerin okuduğu şiirlerle son buldu.

Törene Gevaş İlçe Kaymakamı Tahsin Aksu, İlçe Belediye Başkanı Nazmi Sezer, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Emrullah Büyük, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(Eİ-MET-OK-Y)