Van'ın "Akıllı Hastanesi" Şifa Kapısı Oldu

Van'ın "Akıllı Hastanesi" Şifa Kapısı Oldu

Van'ın 'Akıllı Hastanesi' Şifa Kapısı Oldu
Hastane.com.tr - Haberler | Sağlık

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Hastanenin genel görüntüsü Acil servisten görüntüler Hasta muayene edilirken Başhekimin konuşması Van'ın "akıllı hastanesi" şifa kapısı oldu Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011'deki depremlerin ardından "akıllı hastane" modeli uygulanarak yapımı tamamlanan hastane, hizmet verdiği bir aylık süre zarfında binlerce hastaya tedavi olanağı sundu 300 yataklı kadın doğum ve çocuk ile 200 yataklı kardiyovasküler cerrahi hastaneleri, çevre il ve ilçelerden gelen hastaları da kabul ediyor Hastane Başhekimi Alhan: "Hastanemiz, depremle ilgili normlara uygun şekilde yapıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Hastanenin genel görüntüsü

Acil servisten görüntüler

Hasta muayene edilirken

Başhekimin konuşması Van'ın "akıllı hastanesi" şifa kapısı oldu

Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011'deki depremlerin ardından "akıllı hastane" modeli uygulanarak yapımı tamamlanan hastane, hizmet verdiği bir aylık süre zarfında binlerce hastaya tedavi olanağı sundu

300 yataklı kadın doğum ve çocuk ile 200 yataklı kardiyovasküler cerrahi hastaneleri, çevre il ve ilçelerden gelen hastaları da kabul ediyor

Hastane Başhekimi Alhan:

"Hastanemiz, depremle ilgili normlara uygun şekilde yapıldı. Son derece dayanıklı bir teknik yapısı var"

Van'daki depremlerin ardından "akıllı hastane" modeliyle inşa edilen ve son teknolojiyle donatılan 300 yataklı kadın doğum ve çocuk ile 200 yataklı kardiyovasküler cerrahi hastanelerinde, acil servislerinin de hizmete girmesiyle binlerce hasta tedavi ediliyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılımıyla 14 Mart Tıp Bayramı'nda hizmete açılan tam donanımlı kardiyovasküler cerrahi hastaneleri, çevre il ve ilçelerden de hasta kabul ederek bölgenin şifa kapısı oldu.

Hastane Başhekimi Uzman Dr. Cafer Alhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, acil servislerinin de hizmet vermeye başlamasıyla tedavi için müracaat eden hasta sayısının arttığını söyledi.

Alhan, 180 bin metre karelik kapalı alana sahip yeni hizmet binasıyla daha kaliteli hizmet vermeye başladıklarını, hastaneye müracaat eden hasta ve yakınlarının memnun kaldığını söyleyerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Van Eğitim ve Araştırma Hastanemiz 73 bin metre kapalı alanda 700 yataklı servisiyle hizmet veren bir kurumdu. Kadın doğum ve çocuk hastanemiz kadın doğum birimi kiralık bir binada hizmet veriyordu. Çocuk hastanemiz daha önce sigorta hastanesi olarak kullanılan bir birimde hizmet veriyordu. Şimdi yaklaşık 115 bin metre karelik yeni bir hizmet binası yapıldı. Burası Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ek hizmet binası olarak hizmete sunuldu. Şimdi Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi 180 bin metre karelik kapalı alanda hizmet veren bir yer oldu. Daha önce 700 yatak varken şimdi 500 yatak daha eklendi. Yataklarımızın hemen hepsi nitelikli yataklar. Her oda, bir ya da en fazla iki hastaya hizmet verecektir."

Tüm acil servisler birleştirildi

Hastanenin "akıllı hastane" modeli uygulanarak ve son derece dayanıklı yapıldığını vurgulayan Alhan, bütün hizmetlerin önemli bir kısmının dijital sistem üzerinden yürütüldüğünü aktardı.

Yeni hizmete açılan acil serviste, tüm acil hizmetlerinin bir alanda koordine olarak sunulmasının planlandığını belirten Alhan, şöyle konuştu:

"Yetişkin acil servisimizi de yine bu binaya taşıdık. İnşallah önümüzdeki günlerde kardiyoloji ve kalp damar cerrahisini de buraya taşıyarak hizmete devam edeceğiz. Önceki binamızda 12 kişilik yerimiz varken, şimdi buranın açılmasıyla beraber 38 müşahede yatağımız oldu. Yine önceki yerde 6 monitörlü gözlememiz varken bu sayı 8'e çıktı. Şimdi daha geniş ve daha ferah 5 poliklinikle hizmet verdiğimiz bir alan oldu."

Hastanedeki hekimlerin güzel bir acil serviste çalışıyor olmanın mutluluğunu yaşadığını anlatan Alhan, "Yine aynı memnuniyeti hastanemize müracaat eden hastalarımızdan da duymaktayız." dedi.

Kaynak: Hastane.com.tr

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title