Van Gölü Sahil Bandı 2. Etap Çalışmaları Başladı

Van Gölü Sahil Bandı 2. Etap Çalışmaları Başladı

Van Belediyesi Tarafından Yürütülen ve Birinci Etabı Bitirilen Sahil Bandının İkinci Etabı Yapımına Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in Katılımıyla Düzenlenen Törenle Başlandı.

Van Gölü Sahil Bandı 2. Etap Çalışmaları Başladı

Van Belediyesi tarafından yürütülen ve birinci etabı bitirilen sahil bandının ikinci etabı yapımına Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in katılımıyla düzenlenen törenle başlandı.

İskele sahilinde düzenlenen tören halk oyunları gösterisiyle başladı. Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün'ün sahil bandı projesi hakkında bilgi vermesinin ardından kısa bir konuşma yapan Bakan Çelik, sahil bandının bitimiyle Van'a ve turizmine büyük katkıların sağlayacağını belirtti. Şimdiye kadar Van Gölü sahil şeridinin ilk etabı için 1 milyon 250 YTL'lik bir meblağın harcandığını ifade eden Bakan Çelik, şimdi ise nakit olarak 1 milyon YTL'nin bulunduğunu kaydetti. Gerek Van Belediyesi ve gerekse de İl

Özel İdaresi kaynakları ile sahil bandının en iyi şekilde yapılarak, halkın hizmetine sunulacağını anlatan Bakan Çelik, "Van 288 gün güneş gören bir ildir. Yerlerde kar dahi olsa Van güneşsiz kalmıyor. Van su ve güneşin dans ettiği vilayettir. Bu gibi çalışmaların tamamlanması ile halkımız doğa güzelliklerini seyretmenin tadına varacaklar" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından iş makinalarının kepçeleriyle toprağı kazmasıyla sahil bandının 2. etabına başlandı.

(SER-ŞA-MEF-Y)