Van: Eski Milletvekili Mustafa Bayram'ın 2 Oğlu Tutuklandı

Van: Eski Milletvekili Mustafa Bayram'ın 2 Oğlu Tutuklandı

Polis Tarafından Düzenlenen Operasyonla Gözaltına Alınan Van Eski Milletvekili Mustafa Bayram'ın Oğulları Hecer Bayram ve Kemal Bayram, Çıkarıldıkları Nöbetçi Mahkeme Tarafından Tutuklandı.

Van: Eski Milletvekili Mustafa Bayram'ın 2 Oğlu Tutuklandı

Polis tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Van eski Milletvekili Mustafa Bayram'ın oğulları Hecer Bayram ve Kemal Bayram, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, 27 Eylül 2006 tarihinde Mustafa Bayram'ın yeğeni Ahmet Bayram'ın uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesi olayıyla ilgili soruşturma yürüten Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün gece saatlerinde Mustafa Bayram'ın oğullarıyla yaşadığı Edremit İlçesi'ndeki eve operasyon düzenledi. Operasyonda Edremit İlçesi eski Belediye Başkanı Hecer Bayram, kardeşi Kemal Bayram ile Musa Çartı ve Celadin Balakan gözaltına alınırken, 1 adet kaleşnikof silah ve 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Bugün İl Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan 5 saatlik sorgularının ardından 4 kişi adliyeye sevk edildi. Şahıslardan Musa Çartı ile Celadin Balakan, 6136 sayılı kanun gereği ruhsatsız silah bulundurmak ve taşımak suçundan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hecer Bayram ve kardeşi Kemal Bayram ise, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA