Van: Erciş, Dizi Filme Konu Oluyor

Van: Erciş, Dizi Filme Konu Oluyor

Özel bir televizyon kanalına dizi film çekmek için Van'ın Erciş İlçesi'ne ekibiyle birlikte gelen Yapımcı Selami Akkoç, yapılacak filmde Erciş'i dünyaya tanıtacağını söyledi.

Van: Erciş, Dizi Filme Konu Oluyor

Özel bir televizyon kanalına dizi film çekmek için Van'ın Erciş İlçesi'ne ekibiyle birlikte gelen Yapımcı Selami Akkoç, yapılacak filmde Erciş'i dünyaya tanıtacağını söyledi.

Van-Erciş İtimat Seyahat Merkez binasında bugün bir basın toplantısı düzenleyen Selami Akkoç, 'Eziliş' isimli dizi filmde bir çok ünlü sanatçının yer alacağını söyledi. Basın toplantısına Çelebibağı Belediye Başkanı Kutbettin Tükmenoğlu, AK Parti Erciş İlçe Başkanı İbrahim Şahin ile birlikte gelen Akkoç, 28 yıllık meslek hayatı boyunca bir çok filme imza attığını, bunlardan birinin de yeni çekeceği Eziliş isimli film olacağını belirtti. Filmin yönetmenliğinin ve senaryosunun Ömer Korkmaz tarafından üstlenildiğini ifade eden Akkoç, dizi filmin konusunu ise, köyde yaşayan bir ailede 2 kardeşin küskünlüğünün ardından barışmalarını sağlamak olan olaylar zincirinden oluştuğunu anlatarak, "Amacımız Erciş'i tarihiyle, kültürüyle, şivesiyle dünyaya tanıtmaktır. Dizinin baş rolünde Ercişli oyuncu Ahmet Gül görev alacaktır. Bu arada, bizlere sponsor olan Van-Erciş İtimat Seyahat firması, Çelebibağı Belediye Başkanı Kutbettin Türkmenoğlu, AK Parti Erciş İlçe Başkanı İbrahim Şahin ve bizlere her türlü katkıyı sağlayacaklarına inandığımız basın kuruluşlarına, ekibim adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Çelebibağı Belde Belediye Başkanı Kutbettin Türmenoğlu ise, seçilmiş insanlar olarak bu hadiseyi Ercişlilik adına yorumladığını belirterek, "Bu manada sizlere destek veriyoruz. Bu beyanımın da boş çıkacağına inanmıyorum. Ben ilke sahibi insanım. Arkadaşlar, bu tanıtımda etnik bir farklılık varsa biz yokuz. Dinsel açıdan, mezhebe dayanan bir farklılık varsa yokuz. Toplumun birliği ve beraberliği adına rahatsız edici bir unsur varsa yine biz yokuz. Onun dışında pozitif bir projeye ilçenin tanıtımı adına, sosyal barışının bozmama, güzelliklerini sergileme adına bizler sonuna kadar varız. Filmin senaryosunu okumadım, bilmiyorum. Arkadaşlarımın beyanı üzere evet dedim. Bu beyanımın da yarın boş çıkacağını zannetmiyorum" diye konuştu.

AK Parti Erciş İlçe Başkanı İbrahim Şahin de, yapılacak filmin Erciş'in tanıtılmasına ışık tutacağını belirterek, projeyi desteklediklerini söyledi. Bu arada, Eziliş isimli dizi filmde Ahmet Gül, Sırrı Elitaş, Maşallah Ekrem, Meral Zeren, Ünsal Emre, Enver Dönmez, Selami Akkoç, Özlem Gürsoy, Şükran Çağman, Öztürk Yıldız, Deniz Avcı, Mehmet Cengiz, Hamdi Ertokuş, İsmail Özek, Işıl Can, Güneş Cansever'in oynayacağı, figüran olarak da Ercişliler'in rol alacağı belirtildi.

Basın toplantısının ardından AK Parti Erciş İlçe Başkanı İbrahim Şahin tarafından misafir oyuncular ile basın mensuplarına Antik Köşk'te yemek tertip edildi.