Van: Emekli Öğretmenin Gözyaşları

Van: Emekli Öğretmenin Gözyaşları

Van'da, Kardeşi Adına Yaptırdığı Okulu Ziyaret Eden Emekli Öğretmen Saliha Aksur, Öğrencilerin Sevgi Gösterisi Karşısında Gözyaşlarını Tutamadı.

Van: Emekli Öğretmenin Gözyaşları

Van'da, kardeşi adına yaptırdığı okulu ziyaret eden emekli öğretmen Saliha Aksur, öğrencilerin sevgi gösterisi karşısında gözyaşlarını tutamadı.

Saliha Aksur, merkeze bağlı Alaköy Köyü'nde kardeşi ve eski Milli Futbolcu Kemal Aksur adına 2002 yılında yaptırdığı 10 derslikli okulu İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Yıldız ile ziyaret etti. Öğrencilerin alkışlarla karşıladığı emekli öğretmen Aksur, gözyaşlarını tutamadı. Öğrencilerle sohbet eden Saliha Aksur, beraberinde getirdiği hediyeleri dağıttı. Öğrencilere, "Okuyun, benim karşıma büyük adamlar olarak çıkın. Bu ülkeye hizmet edin" diyen Aksur, öğrencileri çok sevdiğini söyledi. Öğretmenlerle de bir süre sohbet eden Aksur, daha sonra köyden ayrıldı.

Açıklamalarda bulunan Yahya Yıldız ise, Saliha Aksur'un ilerlemiş yaşına rağmen kendisini eğitime adamış bir eğitim gönüllüsü olduğunu kaydetti. Yıldız, "Alaköy'de 10 derslikli bir okul yaptıran emekli öğretmenimiz, yine kardeşi adına okula spor tesisleri de kazandırdı ve okula 11 tane de bilgisayar bağışladı. Öğretmen Aksur, okulun adeta manevi annesidir. Her yıl okula gelir ve okulun durumunu, öğrencileri sorar. Köyde herkes onu çok seviyor. İlerlemiş yaşına rağmen İstanbul'dan buraya kadar gelmesi, öğrencilere giyim, kırtasiye ve oyuncak getirmesi, kardeşinin adını bir eğitim kurumunda yaşatması örnek alınacak bir davranıştır. Önünde saygıyla eğiliyoruz" dedi.