VAN DEPREM BÖLGESİNDE HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI - Haberler
Haberi Paylaş

VAN DEPREM BÖLGESİNDE HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Van'da 5.4 büyüklüğünde deprem (6)HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDIDepremin hasara yol açtığı Van'ın Gürpınar ilçesinin 250 haneli Elaçmaz ile diğer 14 mahallede hasar tespit çalışmalarına başlandı.

Van'da 5.4 büyüklüğünde deprem (6)

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Depremin hasara yol açtığı Van'ın Gürpınar ilçesinin 250 haneli Elaçmaz ile diğer 14 mahallede hasar tespit çalışmalarına başlandı. Depremin şokunu atlatan vatandaşlar evlerine girip eşyalarının duruma bakarken, depremde evleri hasar görenler de geceyi geçirebileceleri alanları belirleyip çadırların gelmesini bekliyor. Bu arada Türk Kızılay Van Şubesi de, vatandaşların yiyecek ve içeceklerini karşılamak için çalışmalara başladı.

Kızılay Van Şube Başkanı Uğur Demiroğlu, depremin hemen ardından çalımalara başladıklarını söyledi. Erzurum ve Muştan da ekiplerin Van'a geldiğini belirten Demiroğlu,"İlk başta çocuklarımıza ikramda bulunduk. Ayrıca 5 bin kişilik çorba da dağıtılacak.Kriz merkezinin vereceği bilgiler doğrultusunda da buradaki çalışmalarımızı sürndüreceğiz. Vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.Kızılay olarak buradayız. Şimdilik herhangi bir sıkıntı yok" dedi.

VAN DEPREM BÖLGESİNDE HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

VAN DEPREM BÖLGESİNDE HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

VAN DEPREM BÖLGESİNDE HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title