Van'daki Trafik Kazasında Şehit Asker Sayısı 2'ye Yükseldi

Van'daki Trafik Kazasında Şehit Asker Sayısı 2'ye Yükseldi

Van'ın Başkale İlçesi Yakınlarında Asker Taşıyan Bir Sivil Minibüsün Devrilmesi Sonucu Meydana Gelen Trafik Kazasında Şehit Olan Asker Sayısı 2'ye Yükselirken, Yaralanan 4'ü Asker 5 Kişi Helikopterlerle Van'a Getirildi.

Van'daki Trafik Kazasında Şehit Asker Sayısı 2'ye Yükseldi

Van'ın Başkale ilçesi yakınlarında asker taşıyan bir sivil minibüsün devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında şehit olan asker sayısı 2'ye yükselirken, yaralanan 4'ü asker 5 kişi helikopterlerle Van'a getirildi.

Edinilen bilgiye göre, Van'dan Hakkari'nin Çukurca ilçesine asker taşıyan ve sürücüsü henüz öğrenilmeyen 30 VA 096 plakalı minibüs, Başkale ilçesine 8. kilometre uzaklıktaki Samandöken Mahallesi yakınında şarampole yuvarlandı. Hatalı sollama yapan iki araca çarpmamak için sürücünün direksiyonu kırması sonucu meydana geldiği belirtilen kazada, araçta bulunan 12 askerden 6'sı ile sürücü yaralandı. İlk olarak Başkale Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan 2 askerin şehit olduğu belirtildi. Yaralılar 2 askeri helikopterle Van Asker Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan sağlık durumu ciddi olan bir asker, sevk edildiği Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

(ŞAK-MET-OK-Y)

Kaynak: İHA