Van'daki Olaylar Sürüyor

Van'daki Olaylar Sürüyor

Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) Nevruz Bayramı'nı Bugün Kutlanmasına İzin Verilmemesini Protesto Eden Grup ile Polis Arasında Çıkan Olaylarda 2'si Polis 10 Kişi Yaralandı, Çok Sayıda Gösterici Gözaltına Alındı.

Van'daki Olaylar Sürüyor

Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) Nevruz Bayramı'nı bugün kutlanmasına izin verilmemesini protesto eden grup ile polis arasında çıkan olaylarda 2'si polis 10 kişi yaralandı, çok sayıda gösterici gözaltına alındı.

Cumhuriyet Caddesi üzerindeki parti binası önünde toplanan ve aralarında DTP milletvekilleri Fatma Kurtulan ve Özdal Üçer'in de bulunduğu kalabalık, Nevruz ateşi yakıp halaylar çekmeye başlayarak bölücü sloganlar atmaya başladı. İzinsiz gösteriye polisin müdahale etmesinin ardından kalabalık ara sokaklarda dağıldı. Daha sonra şehrin çeşitli yerlerinde başlayan olaylara müdahale eden polis, biber gazı ve su kullanarak kalabalığı dağıttı. Sokak aralarında süren olaylarda 2'si polis yaklaşık 10 kişi yaralandı. Bazı sokaklarda barikat kurup ateş yakalan gruplara polisin müdahalesi sürüyor. Belediye itfaiye araçları yakılan lastikleri söndürürken, çok sayıda göstericinin gözaltına alındığı belirtildi.

(EKİP-MET-ÖK-Y)