Van'daki Kulüplere Spor Malzemesi Yardımı Geliyor

Van'daki Kulüplere Spor Malzemesi Yardımı Geliyor

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Tarafından Kentteki Kulüplere, Kamu Kurum ve Kuruluşları ve Okullara Spor Malzemesi Dağıtılacağını Söyledi.

Van'daki Kulüplere Spor Malzemesi Yardımı Geliyor

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından kentteki kulüplere, kamu kurum ve kuruluşları ve okullara spor malzemesi dağıtılacağını söyledi.

Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Muzaffer Çintimar, ildeki tüm kulüplere ve farklı branşlarda faaliyet gösteren takımlara spor malzemesi müjdesini verdi. Bu konuda Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Van'a büyük bir payın ayrıldığını ifade eden Çintimar, alınan malzemeler için 160 bin YTL'lik bir paranın harcandığını anlattı. Amaçlarının sporun gelişmesi için gereken her türlü imkanı sağlamak olduğunu vurgulayan Çintimar, "Bu konuda merkezimiz bizi yalnız bırakmadı. 9 Mayıs 2008 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yetkililerinde tarafından 28 amatör kulübümüze ve 30 farklı branşta faaliyet gösteren takımlarımıza tam teçhizatlı malzemeleri teslim edilecektir. Böylesi bir takviyenin yapılmasıyla yaşanan malzeme sıkıntısını aşağılara çekilecekti" dedi.

(SER-MET-Y) 29.04.2008 16:52 TSİ