Van'da Zehirlenen Öğrenci Sayısı 70'e Çıktı

Van'da Zehirlenen Öğrenci Sayısı 70'e Çıktı

Van Vali Haydarbey Lisesi'nde Yedikleri Yemekten Zehirlenen Öğrencilerin Sayısı 70'e Yükseldi. İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Yıldız, Tedbir Amaçlı Şikayeti Olan Öğrencileri Hastaneye Kaldırdıklarını ve Öğrencilerin Sağlık Durumlarının İyi Olduğunu Açıkladı.

Van'da Zehirlenen Öğrenci Sayısı 70'e Çıktı

Van Vali Haydarbey Lisesi'nde yedikleri yemekten zehirlenen öğrencilerin sayısı 70'e yükseldi. İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Yıldız, tedbir amaçlı şikayeti olan öğrencileri hastaneye kaldırdıklarını ve öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu açıkladı.

Edinilen bilgiye göre, Vali Haydarbey Lisesi pansiyonunda kalan kız öğrenciler, öğle yemeğinde yedikleri tavuk, pilav ve tatlının ardından karın ağrısı, baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetleri üzerine okul idarecileri tarafından hastaneye kaldırıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Yıldız, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilk etapta 51 kız öğrencinin hastanelere kaldırıldığını belirterek, bu sayının daha sonra 70'e çıktığını söyledi. Yıldız, öğrencilerin Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İpekyolu Devlet Hastanesi ve değişik özel hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındığını dile getirdi.

Hastanelerdeki bütün öğrencileri ziyaret ettiğini de ifade eden Yıldız, çocukların sağlık durumlarında ciddi bir sorun olmadığını kaydetti. Yıldız, "Tedbir amaçlı olarak öğrencilerimizi hastanelere kaldırdık. Bu olayı duyan diğer öğrencilerde de psikolojik baskı oluşuyor. Hastanelerde muayene edilip, kan tahlilleri alınıyor. Yemekten numune alınarak Tarım İl Müdürlüğü laboratuvarına gönderildi. Yarın kesin sonuç belirlenecektir. Bu arada Sağlık Müdürlüğü tarafından okula bir ekip gönderilerek kontrol başlatıldı" dedi.

(AKK-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA