Van'da Uyuşturucu Operasyonu

Van'da Uyuşturucu Operasyonu

Van ve Bolu Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Tarafından Müşterek Yapılan İki Ayrı Operasyonda 100 Kilogram Eroin Ele Geçirilirken, Olayla İlgili Gözaltına Alınan 9 Kişi Adliyeye Sevk Edildi.

Van'da Uyuşturucu Operasyonu

Van ve Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından müşterek yapılan iki ayrı operasyonda 100 kilogram eroin ele geçirilirken, olayla ilgili gözaltına alınan 9 kişi adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Van Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Van ve İstanbul bağlantılı olarak uyuşturucu sevkıyatı yapan bir şebekeyi 6 ay müddetçe takibe aldı. N.D. isimli şahsın özel bir otomobille İstanbul'a eroin götürdüğü esnada ekipler tarafından ortak bir operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda N.D. isimli şahıs Bolu girişinde yakalandı. Otomobilde yapılan arama neticesinde gizli bölmelerde saklanan 107 paket içerisinde 60 kilogram eroin ele

geçirildi. Gözaltına alınan N.D., Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. N.D.'nin yapılan sorgusunda verdiği bilgiler doğrultusunda gerçekleştirilen ikinci operasyonda ise 40 kilogram eroin ele geçirildi, S.Y., M.Y., N.A., N.D., E.D., İ.İ., E.İ. ve D.Y. adlı şahıslar gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar, yapılan sorgulamalarının ardından Van'da mahkemeye sevk edildi.

Soruşturma dosyası üzerinde gizlilik kararı olduğu belirtilirken, çeteyle ilgisi bulunduğu iddiasıyla 4 kişinin de arandığı ifade edildi.

(ŞAK-AKK-OK-Y)