Van'da Üç Cadde Çift Yönlü Oluyor

Van'da Üç Cadde Çift Yönlü Oluyor

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından İki Nisan Caddesi ile Akköprü’yü birbirine bağlayan Suvaroğlu, Polatoğlu ve Gölbaşı Caddelerinin çift yöne dönüştürüleceği belirtildi.

Van'da Üç Cadde Çift Yönlü Oluyor

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından İki Nisan Caddesi ile Akköprü'yü birbirine bağlayan Suvaroğlu, Polatoğlu ve Gölbaşı Caddelerinin çift yöne dönüştürüleceği belirtildi.

Kent trafiğini rahatlatmak ve atıl durumdaki caddelere marka değer katmak için çalışmalarını aralıksız şekilde sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bu bağlamda Suvaroğlu, Polatoğlu ve Gölbaşı Caddelerini modern bir görünüme kavuşturmak için kolları sıvadı. Hazırlanan çalışma kapsamında üç Caddede kavşak yol ve kaldırım çalışmaları yapılacak. Söz konusu caddelerde incelemelerde bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, tüm çabalarının Van'ı ve Vanlıyı hak ettiği yere getirmek olduğunu belirterek, bu tür çalışmalarla kentin daha güzel bir noktaya geleceğini söyledi. Tamer, "Valimiz ve Genel Sekreterimizin talimatları doğrultusunda bugün, ulaşım ve ilgili diğer daire başkanlarımızla birlikte İki Nisan Caddemiz ile Akköprü'yü birbirine bağlayan Suvaroğlu, Polatoğlu ve Gölbaşı Caddelerimizde incelemelerde bulunduk. Söz konusu yol akışımızda hem araç hem de yaya anlamında trafik yoğunluğu var. Bizler de vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine üç caddemizi çift yöne çevirmek için çalışmalarımızı başlattık. Çalışmalar kapsamında Maraş, Sıhke ve Suvaroğlu Caddelerini birbirine bağlayan 3 adet kavşak ve kaldırım çalışması yapmayı planlıyoruz. Özellikle trafik yoğunluğunun sıkça yaşandığı, Semaver Kavşağı olarak bilinen Gölbaşı ile Suvaroğlu caddelerini birbirine bağlayan noktada bir adet zemin üstü kavşak düzenlemesi yapılacak. Bugün de söz konusu alanda yaptığımız incelemelerde kaldırım işgalleri ve görüntü kirliliğine neden olan çok sayıda sorunu tespit ettik. Bunların giderilmesi için gerekli çalışmaları başlattık. Buradaki temel amacımız, hem bu caddelerimize değer katmak hem de alternatif yollar oluşturarak trafiği rahatlatmaktır. Yapılacak olan çalışmalar şimdiden Van şehrimize hayırlı olsun" dedi. - VAN