Van'da Ticari Taksiler Yenileniyor

Van'da Ticari Taksiler Yenileniyor

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Faruk Alpaslan, Şoför Esnafın Halka Daha İyi Hizmet Verebilmesi İçin Tüm Ticari Taksilerin Yenileneceğini Söyledi.

Van'da Ticari Taksiler Yenileniyor

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Faruk Alpaslan, şoför esnafın halka daha iyi hizmet verebilmesi için tüm ticari taksilerin yenileneceğini söyledi.

Konu ile ilgili İHA muhabirine makamında açıklamalarda bulunan Faruk Alpaslan, tüm ticari taksilerin yenileri ile değişeceğini söyledi. Eski model taksilerin artık tarihe karışacağını ifade eden Alpaslan, kentte 600 civarında ticari taksinin bulunduğunu kaydetti. Otomobil firmaları ve bankalar tarafından odalarına teklifler yapıldığını anlatan Alpaslan, "Halka daha iyi hizmetin verilmesi için oda olarak böyle bir çalışma başlattık. Şoför esnafımız için en uygun fiyatı verenle anlaşacağız. Aracı son model olan esnafımız ise isterse aracını değiştirecektir. İlimizde 300'e yakın eski model araç bulunuyor ve bunların değişmesi gerekiyor. Şuana kadar esnafımızdan 100'e yakın başvuru yapıldı. Alınacak olan araçlardan firma tarafından filo indirimi yapılarak, şoför esnafımıza fiyat verilecek. Şoför esnafımızda eski aracını teslim ederek, yeni aracını alacaktır. Bunu kabul etmeyen şoförlerimiz ise eski aracını satarak, peşinatı bu şekilde de ödeyebilecektir" şeklinde konuştu.

(SER-MET-Y)

19.06.2007 19:06 TSİ